Raków znowu zwycięski! Wygrał z Arisem i ma zaliczkę przed rewanżem

8 sie 2023, 22:37

Raków Częstochowa wygrał 2:1 z Arisem Limassol w pierwszym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów i zapewnił sobie minimalną zaliczkę przed rewanżem, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Szybkie otwarcie Rakowa

Rywalizacja na stadionie w Częstochowie rozpoczęła się dla gospodarzy znakomicie. W 7. minucie na prawym skrzydle Marcin Cebula skorzystał z błędu obrońcy Arisu i pomknął na bramkę. Dostrzegł lepiej ustawionych kolegów i zagrał wzdłuż linii bramkowej, a tam niepilnowany Władysław Koczerhin nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce.

Gol na początku spotkania był tak naprawdę jedynym godnym uwagi akcentem w pierwszej połowie meczu. Drużyna z Cypru była w stanie przez dłuższe fragmenty mieć większe posiadanie piłki, ale nie przekładało się to na jakąkolwiek groźną sytuację. Raków z dość dużym spokojem wygrał więc pierwszą połowę.

Skuteczność Rakowa i ważne zwycięstwo

W drugiej częsci obraz gry nie uległ zbyt dużej zmianie. Raków wydawał się mieć kontrolę nad przebiegiem wydarzeń boiskowych, a do tego co jakiś czas mądrze konstruował akcje pod bramką Arisu. Jedna z nich, z 54. minuty mogła przynieść gola, ale silny strzał Giannisa Papaniolaou został wybroniony przez bramkarza gości.

Pięć minut później golkiper Arisu nie był już w stanie zatrzymać rywala. Marcin Cebula odebrał piłkę na 30. metrze i wbiegł w pole karne, po czym został sfaulowany. Arbiter nie miał wątpliwości i podyktował na jedenastkę, którą pewnym i celnym strzałem zamienił na gola Fabian Piasecki.

Gdy wydawało się, że Raków dowiezie zwycięstwo 2:0 do końca meczu, w 89. minucie nieco skomplikował swoją sytuację w kontekście rewanżu. Tuż przed polem karnym na drybling zdecydował się Mihlali Mayambela, po czym oddał piękny, mierzony strzał, po którym piłka wpadła do siatki.

Raków Częstochowa vs Aris Limassol 2:1
1:0 Władysław Koczerhin 7′
2:0 Fabian Piasecki [karny] 61′
2:1 Mihlali Mayambela 89′

Mistrzowie Polski wypracowali sobie więc sporą zaliczkę przed rewanżowym starciem na Cyprze. Mecz decydujący o awansie do 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów odbędzie się we wtorek, 15 sierpnia o godzinie 19:00.

Lech zaskoczył zmianą terminu meczu z Jagiellonią. To reakcja na ruch Spartaka Trnava