FC Köln remisuje z Schalke, Olkowski zagrał od pierwszej minuty

19 lut 2017, 19:17

FC Köln podzieliło się punktami z FC Schalke 04 w meczu 21. kolejki Bundesligi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a całe zawody w barwach “Koziołków” rozegrał Paweł Olkowski.

O godz. 17.30 na RheinEnergieStadion w Kolonii rozpoczęło się spotkanie Bundesligi, w którym FC Köln podejmowało Schalke 04. Bramkarz gospodarzy skapitulował już w 2. minucie, kiedy to Caligiuri precyzyjnie dośrodkował w pole karne, a piłkę do siatki skierował Alessandro Schopf. Zespół z Kolonii starał się odrobić straty i dopiął swego w 43. minucie. Wówczas po podaniu Osako futbolówka trafiła pod nogi Modeste, który z krawędzi pola karnego umieścił ją w prawym dolnym rogu bramki. W drugiej połowie kibice nie oglądali już żadnych goli, choć goście stworzyli sobie kilka dogodnych okazji.

W wyjściowej jedenastce na mecz z Schalke zameldował się Paweł Olkowski, którego pozycja w zespole FC Köln urosła w ostatnich tygodniach. Reprezentant Polski został ustawiony przez trenera na prawej flance i przez większość meczu nie wyróżniał się na tle przeciętnie grającego zespołu.

FC Köln 1:1 FC Schalke 04

Bramki: Modeste 43′ – Schopf 2′