Fenomenalny gol w Ekstraklasie. Bramka sezonu już w 1. kolejce?! [WIDEO]

23 lip 2023, 20:19

Zagłębie Lubin wygrało pierwszy mecz w nowym sezonie, pokonując przed własną publicznością 2:1 Ruch Chorzów. Gola na wagę trzech punktów strzelił Bartłomiej Kłudka i już teraz stał się kandydatem do autora najpiękniejszego trafienia sezonu.

Cudowny gol Kłudki

W pierwszy mecz po powrocie do Ekstraklasy zawodnicy Ruchu Chorzów weszli udanie. W 28. minucie Daniel Szczepan z bliskiej odległości trafił w słupek, ale piłka po chwili trafiła w nogi Aleksa Ławniczaka i wpadła do bramki. Do przerwy beniaminek prowadził więc po samobóju obrońcy Zagłębia.

Do wyrównania gospodarze doprowadzili w 71. minucie. Po ładnej akcji Mateusz Grzybek dograł do Tomasza Makowskiego, a ten przy pomocy jednego z obrońców i rykoszetu strzelił swojego pierwszego gola w nowym sezonie.

Zagłębie ostatecznie cieszyło się ze zwycięstwa. W 81. minucie Bartłomiej Kłudka zebrał bezpańską piłkę w odległości ponad 30 metrów od bramki Ruchu i bez namysłu huknął. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową, stając się z automatu kandydatem do trafienia sezonu!

Zagłębie Lubin vs Ruch Chorzów 2:1
0:1 Aleks Ławniczak [sam.] 28′
1:1 Tomasz Makowski 71′
2:1 Bartłomiej Kłudka 81′

W drugiej kolejce PKO BP Ekstraklasy zawodnicy Zagłębia Lubin zagrają w derbach Dolnego Śląska z ekipą z Wrocławia. Ruch Chorzów natomiast zmierzy się u siebie z ŁKS-em Łódź.

Kulesza reaguje na plotki dot. Santosa. “Mam krótką wiadomość od trenera…”