Fernando Santos zaprezentowany! “Od dzisiaj jestem Polakiem”

24 sty 2023, 13:41

Fernando Santos został zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Były trener Portugalii zastąpi na tym stanowisku Czesława Michniewicza i będzie odpowiedzialny za przygotowanie biało-czerwonych do eliminacji Euro 2024.

We wtorek o godzinie 13:00 rozpoczęła się konferencja prasowa, podczas której Fernando Santos został zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Portugalczyk pojawił się przed mediami i opowiedział o swoich planach dotyczących pracy z polską kadrą.

Fernando Santos oficjalnie zaprezentowany

Tuż przed pojawieniem się Fernando Santosa, na scenę wyszedł prezes PZPN Cezary Kulesza. Zdradził, że 68-latek w odróżnieniu od Paulo Sousy na stałe zamieszka w Warszawie z rodziną i będzie cały czas obecny na miejscu. W stolicy będzie mieszkał od lutego – do tego czasu, jak sam powiedział, będzie musiał “załatwić kilka spraw w Portugalii”.

Zgodnie z zapowiedzią Kuleszy, Santos nie będzie zajmował się tylko i wyłącznie prowadzeniem reprezentacji narodowej. Nowy selekcjoner będzie również wspomagał programy młodzieżowe. Docelowo ma jeździć na mecze i rozmawiać z trenerami drużyn młodzieżowych. Dokładny harmonogram w tym zakresie ma zostać sporządzony w lutym, po osiedleniu się 68-latka w Polsce.

Santos zapowiedział również, że w miarę możliwości będzie pojawiał się na stadionach podczas meczów PKO BP Ekstraklasy, czego celem ma być obserwacja najbardziej wyróżniających się zawodników.

W dalszej części wypowiedzi nowy selekcjoner odniósł się do kwestii asystentów. W ostatnich dniach mówiło się, że mogą nimi być Łukasz Piszczek i Tomasz Kaczmarek. Santos przyznał, że za około dwa tygodnie przekaże Cezaremu Kuleszy odpowiedź w tym temacie.

Fernando Santos zachwycony Polską

68-latek rozpoczął swoją wypowiedź od pochwalenia Polski. – To dla nas zaszczyt, bo mówimy o wielkim kraju. Polska jest wielkim krajem o niezwykle bogatej historii i kulturze. Od dzisiaj jestem Polakiem, jestem jednym z was. Będziemy robić wszystko, aby zapewnić Polakom dużo radości – powiedział.

Następnie Santos wspomniał o swoich poprzednich pojedynkach z polską kadrą. – Reprezentacja Polski ma wielką historię, doskonale pamiętam wspaniałe polskie drużyny, ale też bezpośrednie mecze z Polską, mecze trudne. Polska to reprezentacja mająca bardzo dobrych piłkarzy, należąca do światowej czołówki – dodał.

Nowy selekcjoner zdradził również, jaki ma plan na zarządzanie szatnią. – Ważne będzie poznanie osobowości każdego piłkarza. Wszyscy jesteśmy różni, to trudna praca, ale nic nie powstaje bez trudnej pracy. Chcę zbudować relację z piłkarzami – zapowiedział.

Kiwior podpisał długoterminowy kontrakt z Arsenalem! Zadowoleni kibice i trener

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA