Festiwal bramkowy w Bydgoszczy!

5 gru 2015, 18:03

Zawisza Bydgoszcz wysoko pokonała drużynę Zagłębia Sosnowiec w meczu kończącym 19. kolejkę 1 Ligi 6:1. Trzy punkty zdobyte w tym spotkaniu pozwoliły Zawiszy wskoczyć na 4. pozycję w tabeli zbliżając się tym samym do ich dzisiejszego rywala.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla drużyny przyjezdnych, bowiem już od 8. minucie sędzia spotkania z boiska wyrzucił Sołowieja, dyktując tym samym rzut karny dla Zawiszy Bydgoszcz. Jedenastkę na bramkę zamienił Drygas. Goście pomimo osłabienia potrafili odpowiedzieć i w 12. minucie wyrównali stan gry  za sprawą Fidziukiewicza, jednak to było wszytko na co było stać w dzisiejszym spotkaniu piłkarzy z Sosnowca. Boisko zdominowała drużyna gości, ewidentnie było widać przewagę tego jednego zawodnika na placu gry. W 38. minucie udało się wykorzystać tę przewagę i na listę strzelców wpisał się Lewicki. Końcówka pierwszej części spotkania należała do Kamila Drygasa, który w ostatnich dwóch minutach dwukrotnie umieszczał piłkę w siatce rywala tym samym notując klasycznego hattricka.

W drugiej połowie wciąż nie istniała na boisku drużyna przyjezdnych, piłkarze Zawisze spokojnie rozgrywali piłkę szukając okazji do podwyższenia i tak już wysokiego prowadzenia. W 57. minucie udało się to Lewickiemu, który po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. W 72. minucie bramkę na 6:1 zdobył Smektała i była to ostatnia bramka w tym spotkaniu.

Zawisza Bydgoszcz – Zagłębie Sosnowiec 6:1 (4:1)
9′, 44′, 45′ Drygas  12′ Fidziukiewicz 38′, 57′ Lewicki 72′ Smektała

Składy:

Zawisza Bydgoszcz: Sapela – Nykiel, Nawotczyński, Stawarczyk, Kamiński – Drygas, Kona (73. Alawerdaszwili), Smektała, Panajotow (78. Włosiński), Patejuk (65. Łukowski) – Lewicki

Rezerwowi: Węglarz, Łukowski, Grajewski, Włosiński, Cywiński, Ciechanowski, Alawerdaszwili

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak – Sierczyński, Sołowiej, Markowski, Dudek – Udovicic, Wilk (46. Ryndak), Matusiak, Pribula (82. Mularczyk) – Fonfara (11. Budek), Fidziukiewicz

Rezerwowi: Perdijic, Szatan, Mularczyk, Ryndak, Arak, Budek, Paluchowski