Festiwal goli w Lubinie

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:11
18 gru 2015, 19:51

Bardzo ładny mecz zobaczyli kibice w Lubinie, gdzie Górnik Zabrze pokonał aż 4:2 lubińskie Zagłębie.

Mecz ten rozpoczynał ostatnią już w tym roku kolejkę polskiej ligi. Jaka ta liga jest każdy wie, ale smutno będzie bez niej przez te dwa miesiące. Dziś miejscowe Zagłębie Lubin grało z „czerwoną latarnią” ligi, Górnikiem Zabrze.
Dopiero w 12. minucie po raz pierwszy zrobiło się groźnie pod bramką gości, za sprawą Dorde Cotry. W 19. minucie zbyt lekko wybili piłkę z pola karnego obrońcy Zagłębia. Zrobili to wprost na nogę Romana Gergela, który strzałem z dystansu dał prowadzenie piłkarzom z Zabrza. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, bowiem za dwie minuty po zgraniu piłki przez Papadopulosa, Łukasz Janoszka wyrównał stan rywalizacji. Euforia fanów gospodarzy trwała jednak 180 sekund bowiem Bartosz Kopacz po pięknej główce podwyższył stan meczu na 2:1 dla zabrzan. Kolejne, nieśmiałe ataki gospodarzy nie przynosiły rezultatu, aż do doliczonego czasu gry. Wówczas kardynalny błąd ustawienia popełniła defensywa Górnika, co wykorzystał Damian Zbozień wyrównując na 2:2.
Druga część meczu zaczęła się od dominacji gospodarzy, dążących do objęcia prowadzenia. Nasza liga pokazała jednak, że często wydarzenia na boisku dzieją się wbrew logice. Tak samo było i w 55. minucie. Radosław Sobolewski przepięknym uderzeniem, zza pola karnego, w samo okienko po raz kolejny wyprowadził gości na prowadzenie. Zagłębie zamiast atakować skrzydłami, „pchało” się środkiem. W 74. minucie goście wbili gwóźdź do trumny rywali zza sprawą Sheweluchina , który zdobył 6. gola w tym meczu ustalając wynik na 4:2 dla swojego zespołu. Wynik do końca nie uległ już zmianie.

Zagłębie: Polaczek- Cotra(75’Sobków),Guldan,Dąbrowski,Zbozień- Janoszka,Kubicki,Piątek(63’Zyra),Tosik,Woźniak( 63’Janus)- Papadopulos

Górnik: Janukiewicz- Kopacz,Danch,Sheweluchin- Słodowy,Kwiek(74’Dźwigała),Sobolewski(78’Kurzawa),Sadzawicki- Madej,Gergel(90’Cerimagic),Skrzypczak

KGHM Zagłębie Lubin- Górnik Zabrze 2:4 (21’Janoszka, 45’Zbozień/ 19’Gergel, 24’Kopacz, 55’Sobolewski, 74’Sheweluchin)