FIFA ogłosiła gospodarza Klubowych Mistrzostw Świata 2023. Pierwszy raz w historii

26 cze 2023, 19:10

FIFA ogłosiła organizatora następnych Klubowych Mistrzostw Świata, które odbędą się w dniach 12-22 grudnia tego roku. Będzie to saudyjska Dżudda, która jednocześnie zorganizuje ostatni turniej w aktualnej formule z udziałem siedmiu zespołów.

KMŚ w Arabii Saudyjskiej

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele FIFA udali się do Dżuddy, gdzie przeprowadzona została ocena dotychczasowych przygotowań do potencjalnej organizacji turnieju. Ekspertyza wykonana przez członków światowej federacji była pozytywna i miasto to finalnie zorganizuje KMŚ, które odbędą się w dniach 12-22 grudnia 2023 roku.

Arabia Saudyjska będzie więc gospodarzem Klubowych Mistrzostw Świata po raz pierwszy w historii. Jednocześnie będzie także ostatnim w obecnej formule. Na 2024 rok nie zaplanowano turnieju, natomiast w 2025 roku w zmaganiach w Stanach Zjednoczonych wezmą udział 32 drużyny.

Znane szczegóły KMŚ w 2025 roku

Kolejną dużą zmianą, którą FIFA wprowadzi od edycji w 2025 roku będzie fakt, że dotychczas coroczny turniej będzie się odbywał w nowej formule co cztery lata. Obecnie Klubowym Mistrzem Świata jest Real Madryt, który w ostatniej edycji w marokańskim Rabacie pokonał 5:3 Al-Hilal.

Już teraz zagwarantowany występ w Klubowych Mistrzostwach Świata w 2025 roku mają Real Madryt i Chelsea, czyli zwycięzy dwóch poprzednich edycji, a także Manchester City, czyli zdobywca ostatniej Ligi Mistrzów. Łącznie Europa będzie miała 12 przedstawicieli na KMŚ.

Szczerze wyznanie Szczęsnego. “Myślałem, że umieram”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA