niedziela, 2 października, 2022

FIFA podjęła decyzję ws. Ekwadoru i MŚ. Bez zaskoczenia

FIFA podjęła ostateczną decyzję dotyczącą uczestnictwa zespołu narodowego Ekwadoru na mistrzostwach świata w Katarze. Międzynarodowa Federacja Piłkarska po przeprowadzeniu śledztwa odrzuciła apelację Chile w związku z naruszeniem przepisów. Sternicy światowego futbolu uznali jednak, że Byron Castillo mógł reprezentować Ekwador.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

FIFA odrzuciła apelację Chilijskiej Federacji Piłkarskiej

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że Ekwador może zostać wykluczony z mistrzostw świata w Katarze. Wówczas do FIFA wpłynęła apelacja federacji Chile. Władze tamtejszego związku utrzymywali, że Byron Castillo nie był uprawniony do występów w reprezentacji Ekwadoru, ponieważ urodził się w Kolumbii.

Jeśli informacje znalazłyby potwierdzenie, Międzynarodowa Federacja Piłkarska musiałaby usunąć Ekwador z listy uczestników katarskiego mundialu. Tym bardziej, dokumenty nie tylko wskazywały na fałszowanie miejsca, ale również daty urodzenia. Włodarze chilijskiego futbolu w związku z tym ostro naciskali na wyrzucenie Ekwadoru z mistrzostw świata.

Jednak sternicy światowej piłki po przeprowadzeniu szczegółowego dochodzenia nie dopatrzyli się nieprawidłowości ze strony Castillo. Następnie orzekli koniec postępowania w tej kwestii, co oznacza, że zobaczymy Ekwador na mundialu w Katarze.

– Po przeanalizowaniu oświadczeń strony i przeprowadzeniu przesłuchań, potwierdziliśmy decyzję komisji dyscyplinarnej o zamknięciu postępowania przeciwko Ekwadorskiego Związku Piłki Nożnej. Na podstawie przedstawionych dokumentów należy uznać piłkarza za posiadacza obywatelstwa Ekwadoru w rozumieniu przepisów FIFA – czytamy w komunikacie FIFA.

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 20 listopada i potrwają do 18 grudnia. Ekwador będzie rywalizował podczas turnieju w grupie A z Holandią, Senegalem oraz Katarem.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Afera przed mundialem. Ekwador straci miejsce na turnieju?Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA