Strona główna Piłka nożna FIFA wprowadzi duże zmiany? To uderzy w największe polskie kluby!

FIFA wprowadzi duże zmiany? To uderzy w największe polskie kluby!

0
Foto: Richard Heathcote

Międzynarodowa Federacja Piłkarska planuje wprowadzić zmiany na rynku transferowym. Europejski kluby muszą szykować się na spore zmiany w kwestii wypożyczeń!

Jak donosi niemiecki „Sport Bild” zmiany miały by dotyczyć m.in. liczby piłkarzy, których klub mógłby wypożyczyć w trakcie jednego sezonu. Na chwilę obecną można to robić bez ograniczeń i niektóre drużyny ściągają zawodników niemalże hurtowo! Po wprowadzeniu zmian, kluby mogłyby wypożyczyć nie więcej niż 8 zawodników w całym sezonie. Nowe zasady dotknęłyby szczególnie włoskie kluby, które najpierw chętnie ściągają do siebie młodych i utalentowanych piłkarzy, żeby potem równie chętnie ich wypożyczać. Zmiany dotkną również najlepsze polskie kluby z Legią Warszawa i Lechem Poznań na czele, które do niższych lig mają wypożyczonych zacznie więcej zawodników.

Oprócz kwestii wypożyczeni, FIFA poruszyła również temat przywrócenia egzaminu licencyjnego na agenta piłkarskiego, oraz wypłacania agentom prowizji czy zbieranie i przekazywanie do klubów dodatków, które są odliczane każdego transferu.

Kluby nie patrzą przychylnie na zmiany zaproponowane przez FIFE, ale posiedzenie, na którym wszystkie nowe przepisy i zmiany będą omawiane, odbędzie się dopiero 25 i 26 października w Kigali.

Komentarze