Oficjalnie! FIFA zawiesiła Rosję! Piłkarze nie zagrają w barażach MŚ

lut 28 2022, 18:52

Rosyjska reprezentacja zostaje wykluczona z barażów o mundial w Katarze. Światowa presja na FIFĘ doprowadziła do zmiany decyzji. Stanowcza postawa PZPN o nieprzystąpieniu do meczu z Rosjanami spotkała się z dużym poparciem. Inne kraje Europy poszły w ślad za Polską.

Sankcje nałożone na rosyjskich sportowców

Zaledwie wczoraj FIFA podjęła decyzję o nałożeniu sankcji na Rosjan. Ich reprezentacja miała występować pod nazwą “Football Union of Russia” i rozgrywać domowe spotkania na neutralnym terenie. Do tego kadra narodowa nie mogłaby występować pod flagą Rosji, godła państwowego, a przed meczami nie usłyszelibyśmy hymnu Rosjan. Wszystkie te sankcje to konsekwencja inwazji na Ukrainę.

Decyzja FIFY spotkała się z dużą krytyką i niezadowoleniem na całym świecie. Na znak protestu PZPN ogłosił, że reprezentacja Polski nie rozegra barażowego spotkania z Rosją. Taką samą decyzję podjęły inne federacje z: Anglii, Albanii, Czech, Danii, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Szkocji, Szwajcarii, Wali. Wszystkie z tych reprezentacji zdecydowały o nierozgrywaniu spotkań z Rosją na żadnym szczeblu.

Rosja nie zagra w barażach do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze

Dzisiaj FIFA podjęła decyzję o zawieszeniu wszystkich rosyjskich reprezentacji narodowych. Oznacza to, że Rosjanie zostają wykluczeni z rozgrywek w barażach do Mistrzostw Świata 2022. Mowa o zawieszeniu, a nie wykluczeniu, ponieważ FIFA zostawia sobie furtkę jeśli sytuacja na Ukrainie ulegnie polepszeniu.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej podkreśla, że była to jedyna słuszna decyzja i zwraca uwagę na wsparcie Ukrainy.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA