Strona główna Piłka nożna FIFA zwiększyła nagrody finansowe za mundial. Ile mogą zarobić Polacy?

FIFA zwiększyła nagrody finansowe za mundial. Ile mogą zarobić Polacy?

0
Foto: Nick Potts/PA

Na obradach w Kalkucie FIFA ustaliła pulę nagród finansowych za rosyjski mundial. Łączna kwota, którą przeznaczy światowa federacja piłkarska będzie wynosić 400 milionów dolarów. W porównaniu z ostatnimi mistrzostwami, kwota ta wzrosła o 12%.

Między uczestników brazylijskiego mundialu z 2014 roku FIFA podzieliła 358 milionów dolarów. Zatem kwota, którą ustalono na najbliższe mistrzostwa jest najwyższą w historii.

Polska federacja, jak i wszystkie pozostałe za sam udział w fazie grupowej otrzymają po 8 milionów dolarów. Ta kwota akurat nie zmieniła się w stosunku do brazylijskiej imprezy. Jednakże jest to i tak godziwa suma, biorąc pod uwagę, że każda z federacji trzyma dodatkowe 1,5 miliona dolarów na sfinansowanie przygotowań do mistrzostw świata.

Zwiększono natomiast nagrody dla tych, którzy osiągną najlepsze wyniki. Mistrz świata zarobi 38 milionów dolarów, drugi finalista o 10 milionów mniej. Każdą z tych kwot zwiększono o 3 miliony.

Sam awans z grupy do 1/8 finału wyceniono na 2 miliony więcej niż poprzednio. Drużyny, które pożegnają się z imprezą w tej fazie zarobią 12 milionów dolarów. Natomiast o 2 miliony zwiększono nagrody dla brązowego medalisty (teraz 24 miliony), drugiego uczestnika meczu o III miejsce (22 miliony) oraz ćwierćfinalistów (dla każdego po 16 milionów).

Komentarze