Filip Marschall opuści Aston Villę. Zastąpi go inny polski talent

5 sty 2024, 12:43

Oliwier Zych ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu Puszczy Niepołomice. Wszystko wskazuje na to, że 19-letni bramkarz już zimą wróci do swojego macierzystego klubu, czyli Aston Villi. W ekipie Unaia Emery’ego ma zastąpić innego golkipera z polskimi korzeniami, czyli Filipa Marschalla.Marschall na wypożyczenie, Zych jako rezerwowy Aston Villi

Porozumienie między Puszczą Niepołomice a Aston Villą zakładało, że Oliwier Zych spędzi w ekstraklasowym beniaminku cały sezon 2023/2024. Ekipa z Premier League zachowała jednak prawo do skrócenia wypożyczenia reprezentanta Polski U-20. Włodarze zespołu z Villa Park najprawdopodobniej zdecydują się na uruchomienie tej opcji.

W trakcie przerwy zimowej, która jest w Ekstraklasie, Zych powrócił bowiem do Birmingham. Tam 19-letni bramkarz był testowany przez sztab szkoleniowy Aston Villi w związku z kontuzją drugiego golkipera The Villans. Jest coraz bardziej prawdopodobne, że do Polski młody zawodnik już nie wróci.

Jeśli chodzi o Oliwiera, to decyzji na razie nie ma. Z tego, co wiem nieoficjalnie, kontuzjowany jest drugi bramkarz Aston Villi. Więc to pewnie kwestia jego stanu zdrowia i ewentualnego zastąpienia go będzie miała wpływ na ostateczną decyzję. Nie ukrywam, że prosiliśmy angielski klub o informację do końca tygodnia – przyznał w rozmowie z “Gazetą Krakowską” prezes Puszczy Niepołomice, Marek Bartoszek.

Z Aston Villą może pożegnać się natomiast inny bramkarz z polskimi korzeniami, czyli Filip Marschall. Dwudziestolatek, który w tym roku zadebiutował w drużynie Emery’ego, jest na celowniku MK Dons. Angielskie media twierdzą, że zespół postawi w kolejnym półroczu na Zycha, natomiast pozwoli się ograć Marschallowi na poziomie League Two.

Golkiper Aston Villi ma na koncie dwa występy w reprezentacji Anglii do lat 19. Był też powoływany do polskiej kadry w tej samej kategorii wiekowej Wszystko dlatego, że posiada on podwójne obywatelstwo. Jeszcze nie zdecydował, której reprezentacji barw będzie ostatecznie bronił.Koncertowa gra Juventusu. Łęgowski dostał lanie od drużyny Milika [WIDEO]

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA