Fiorentina pokonuje Hellas. Słaby występ Błaszczykowskiego

Aktualizacja: 29 paź 2015, 07:00
28 paź 2015, 22:35

W meczu 10 kolejki włoskiej Serie A, Fiorentina pokonała drużynę Hallas Verona 0-2. W zespole gości słaby występ zaliczył Jakub Błaszczykowski, który został zmieniony już w 52 minucie meczu. Paweł Wszołek po raz kolejny nie znalazł się w kadrze meczowej drużyny z Verony.

Gospodarze przed spotkaniem, byli jedyną ekipą w całej Serie A, która nie wygrała jeszcze ligowego meczu w tym sezonie. Zawodnicy z Florencji, notowali natomiast serię dwóch przegranych meczy z rzędu.

Od początku meczu zarysowywała się przewaga Fiorentiny, czego dowodem była bramka zdobyta w 25 minucie. Po centrze Pasquala z lewego skrzydła, Nikola Kalinić uprzedził golkipera Hellasu i wepchnął piłkę do bramki. Gol zaliczony został jednak na konto Rafaela Marqueza, który jako ostatni dotknął piłki, podczas próby wybicia jej z bramki.

W drugiej połowie zawodnicy Violli podwyższyli prowadzenie- po szybkiej kontrze Giuseppe Rossi idealnie dograł do Kalinicia, któremu pozostało tylko dostawić stopę. Po tym golu Fiorentina do końca meczu kontrolowała już przebieg spotkania, długo utrzymując piłkę i swobodnie ja rozgrywając.

Kuba Błaszczykowski był mało widoczny, nie otrzymywał wielu podań i został zmieniony już w 52 minucie meczu.

Hellas Werona – ACF Fiorentina 0:2 (0:1)
0:1 – Rafael Marquez (sam.) 25′
0:2 – Nikola Kalinić 57′