FIS Cup w skokach narciarskich: Triumf Rajdy w Oberwiesenthal

Aktualizacja: 23 sty 2023, 12:58
22 gru 2019, 11:34

Kina Rajda triumfowała w niedzielnych zawodach zaliczanych do klasyfikacji FIS Cup. W niemieckim Oberwiesenthal zdominowała rywalki. Dobrze spisały się pozostałe reprezentantki Polski.

Rajda prowadziła już po pierwszej serii. Nasza zawodniczka uzyskała 97 metrów, co przełożyło się na 113,3 pkt. W finale poszybowała 2 metry dalej i zdobyła łącznie 231,7 pkt. Ponad 16 oczek mniej zdołała zgromadzić druga na podium, Czeszka – Klara Ulrichova (92 m; 93 m). Na podium znalazła się też Niemka – Selina Freitag (92 m; 92 m).

Z niezłej strony zaprezentowały się pozostałe Polki. Do pierwszej dziesiątki wskoczyła Joanna Szwab (88 m; 84 m), która zajęła ostatecznie 6. miejsce., zaś Anna Twardosz (88 m; 77,5 m) wywalczyła 10. lokatę.

W finale uczestniczyła również Wiktoria Przybyła, która po skokach na 80 i 68 metrów zdołała wywalczyć 29. pozycje.

Awansu do najlepszej trzydziestki nie zdołała wywalczyć Nicole Konderla, która uplasowała się na 32. lokacie.