Strona główna Piłka nożna Niższe ligi FKS Stal Mielec przed meczem z Kotwicą Kołobrzeg: najlepsze mecze dopiero...

[WIDEO] FKS Stal Mielec przed meczem z Kotwicą Kołobrzeg: najlepsze mecze dopiero przed nami

0

W sobotę 16 kwietnia FKS Stal Mielec podejmie Kotwicę Kołobrzeg w meczu 2 ligi piłkarskiej.

Po 25. kolejkach ligowych Stal przewodzi w ligowej tabeli i mocno wierzy w awans do 1 ligi. Kotwica oddaliła się od strefy spadkowej i może jeszcze wmieszać się w grono zespołów, które powalczą o miejsce premiowane awansem. Dwa tygodnie temu kołobrzeżanie wygrali na wyjeździe z Radomiakiem i udowodnili, że są zespołem bardzo groźnym.

Stal natomiast przerwała rekordową serię meczów bez porażki, która sięgnęła dziesięciu spotkań.  Poległa w Legionowie 0:2 i była to trzecia porażka mielczan w tym sezonie. – Nie była to nasza najwyższa dyspozycja. Na pewno stać nas na więcej, na lepszą grę. Od czasu do czasu porażka musi się przydarzyć. Zajmujemy się jednak już meczem z Kotwicą. To przeciwnik niełatwy, który ma komfortową sytuację, który patrzy w stronę wyższej części tabeli. To dobrze, my lubimy wyzwania – komentuje trener Stali Janusz Białek.

Szkoleniowiec mielczan jest przekonany, że w sobotę przeciw Kotwicy jego zespół zagra skutecznie o pełną pulę. Mielecki stadion w tym sezonie nie został jeszcze zdobyty. – Nasze boisko, nasi kibice, podrażniona ambicja zespołu musi spowodować, że wyjdziemy bardzo zmotywowani, walczący. Ta sytuacja w tabeli na pewno nas nie uspokaja. Chcemy grać, chcemy wygrywać. Od czasu do czasu zdarzy się słabsze spotkanie, jesteśmy tylko ludźmi – ocenia Białek. Zaprasza kibiców na to spotkanie. – Mam nadzieję, że te najlepsze mecze dopiero przed nami – podkreśla.

Kotwica uznawana jest za zespół wymagający dla formacji defensywnych w kontekście stałych fragmentów gry. Obrońca Stali Michał Bierzało jest przekonany, że wraz z kolegami z nadmorskim rywalem sobie poradzi. – Jesteśmy przygotowani na każdego przeciwnika. Nasze i tego rywala stałe fragmenty gry są groźne, podchodzimy do tego i z dystansem, i z zaangażowaniem – komentuje.

Bierzało zapewnia kibiców, że mecz z Kotwicą będzie dobrym spotkaniem mieleckiego zespołu, który jest świadom powodów porażki w Legionowie. – W sobotę po nas trzeba spodziewać się stuprocentowego zaangażowania. Nie chcemy popełniać takich błędów jak z Legionovią. Czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy by nie popełniać tych błędów, by nie przydarzały nam się takie mecze jak w minioną sobotę – komentuje defensor Biało-Niebieskich.

Mecz FKS Stal Mielec – Kotwica Kołobrzeg rozpocznie się w sobotę o godzinie 18:00.

 

Komentarze