Florida Cup: Mecz niewykorzystanych szans. Druga porażka Legii

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:28
21 sty 2018, 01:49

Legia Warszawa nie będzie dobrze wspominać pobytu w Stanach Zjednoczonych. Podopieczni Romeo Jozaka w swoim drugim meczu w turnieju Florida Cup ulegli po przeciętnym meczu Atletico Nacional 0:2 i powrócą do Polski z zerowym dorobkiem punktowym…

Mistrzowie Polski mogą sobie jednak pluć w brodę bowiem niewiele było potrzeba, żeby wywieźć przynajmniej remis. Już w pierwszych minutach fantastyczną okazję po akcji lewą stroną Michała Kucharczyka miał Łukasz Broź. Defensor Legii fatalnie spudłował jednak w idealnej sytuacji.

Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. W 37. minucie Radosława Cierzniaka pokonał doświadczony, 33-letni pomocnik Macnelly Torres, z kolei tuż przed przerwą wynik podwyższył weteran kolumbijskich boisk Aldo Ramirez.

Druga połowa również rozpoczęła się dobrze dla Wojskowych i ponownie powinna rozpocząć się zdobyczą bramkową. Kilka minut po zmianie stron najpierw w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Armando Sadiku, a po obronie Cristiana Vargasa praktycznie pustą bramkę miał Michał Kucharczyk, który fatalnie przestrzelił.

Kolejne minuty to boiskowy chaos spowodowany głównie wieloma zmianami. W drużynie Legii testowani byli głównie młodzi, Turzyniecki, Mateusz Żyro oraz przebywający na testach Amerykanin Brian Iloski. Końcówka znów należała jednak do Atletico, które mogło jeszcze podwyższyć wynik spotkania. Na szczęście dla Legionistów świetnie między słupkami spisywał się Radosław Majecki dwukrotnie ratując ekipę mistrzów Polski. Ostatecznie drużyna z Kolumbii wygrała 2:0 i odniosła tym samym drugie zwycięstwo w turnieju.

Legia Warszawa 0-2 CD Club Atlético Nacional