Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Flota ustawiała sparingi?

Flota ustawiała sparingi?

0

Rzecznik dyscyplinarny PZPN-u Adam Gilarski wszczął postępowanie przeciw Flocie, która rzekomo miała ustawiać mecze podczas przerwy zimowej.

O wszystko podejrzewa się sztab szkoleniowy klubu i agenta piłkarskiego, Christiana Stechera. Trenerzy Tudoru i Ivan wcześniej byli już podejrzewani o ustawianie meczów drużyn, które prowadzili. Wówczas pracowali w Rumunii, i w Mołdawii. W sparingach zagrało kilku zawodników, którzy wcześniej byli podopiecznymi tych trenerów. I to Stecher stoi za transferami i rumuńskim zaciągiem we Flocie. Tego agenta piłkarskiego ściągnął do Świnoujścia Jerzy Woźniak, który w piłkarskim środowisku dał się już poznać jako “czarny charakter”. To on prawdopodobnie stał za dużymi kłopotami finansowymi MKS-u Oławy, Czarnych Żagań, czy GKS-u Jastrzębie.

W meczu z Babelsbergiem sztab szkoleniowy miał wpuścić na boisko właśnie ten zaciąg z Rumunii. Spotkania rozgrywane podczas obozu w Hiszpanii również są mocno podejrzane.

Dziwne w ogóle było to, że Flota wyjechała na obóz za granicę, ponieważ nie dawno ten klub był na skraju bankructwa.

Sytuacja tym bardziej nabiera rumieńców, ponieważ nowi trenerzy Floty właśnie…odchodzą z klubu. Więc jeśli przyjdzie nowy trener, pewnie Polak, to rzekomo “testowani” piłkarze z meczu z Babelsbergiem również odejdą.

Komentarze