Fortuna 1. liga: Chojniczanka pewnie wygrywa. W Jastrzębiu bez bramek

22 sie 2018, 22:25

W pojedynkach 6. kolejki Fortuny 1. ligi Choniczanka Chojnice bardzo pewnie ograła 4:1 Odrę Opole., niestety bramki nie padły w Jastrzębiu, gdzie miejscowy GKS mierzył się z Chrobrym Głogów.

Chojniczanka Chojnice nadal pozostaje jedyną niepokonaną ekipą w stawce. Podopieczni Przemysława Cecherza w swoim szóstym ligowym pojedynku zanotowali drugie zwycięstwo. Gospodarze napoczęli swoich rywali już w 3. minucie. Foszmańczyk zagrywa na skrzydło do wbiegającego Piotrowskiego, a ten celnym, płaskim strzałem dał prowadzenie swojej drużynie. W 9. minucie było już 2:0. Akcję ofensywną bardzo dobrze rozpoczął Deleu, który podał do Foszmańczyka, a ten odegrał do wbiegającego w pole karne Seweryna Michalskiego. Defensor z trzech metrów pokonał bramkarza rywali podwyższając prowadzenie. Sześć minut później było już 3:0. Szromik podaje na szesnasty metr do Karola Gardzielewicza, a debiutujący zawodnik bez problemów wpakował piłkę do siatki.

W pierwszej połowie wynik meczu nie uległ już zmianie choć miejscowi mieli ku temu wiele okazji. Ich niewykorzystane sytuacje zemściły się na początku drugiej części gry. Sebastian Boniecki uderzył fenomenalnie z rzutu wolnego i na tablicy świetlnej było już 3:1. Wydawało się, że goście zdołają jeszcze odwrócić losy rywalizacji, ale w 51. minucie po faulu w polu karnym na Piotrowskim sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł rzecz jasna Hubert Wołąkiewicz i pewnym strzałem w środek bramki zmienił stan rywalizacji na 4:1. Do końca spotkania wynik meczu nie uległ już zmianie. Gospodarze zanotowali drugie zwycięstwo co pozwoliło im awansować na drugie miejsce w tabeli.

Chojniczanka 4:1 Odra Opole

Dużo mniejsze emocje towarzyszyły spotkaniu drużyn z dołu tabeli, czyli Jastrzębia z Chrobrym Głogów. Mecz obfitował w cztery żółte kartki, ale niestety żadnej bramki nie zobaczyliśmy. Obie ekipy mają tylko po jednym zwycięstwie na swoim koncie i plasują się na kolejno 15. i 16. miejscu w tabeli Fortuny 1. ligi.

GKS Jastrzębie 0:0 Chrobry Głogów