Fortuna bliżej utrzymania

23 lut 2019, 22:19

Niemiecka Fortuna Dusseldorf z Dawidem Kownackim oraz Marcinem Kamińskim zdobyła dzisiaj trzy punkty, które dają nadzieję na utrzymanie.

Mecz pomiędzy Fortuna Dusseldorf- Nurnberg zakończył się wynikiem 2:1. Mecz zaczął się dosyć nietypowo, bo od szybkiej czerwonej kartki dla piłkarza gości Matheusa Pereira. Goście i tak nie byli faworytami tego spotkania, więc czerwona karta na początku spotkania była kolejnym ciosem dla drużyny, która rozpaczliwie walczy o utrzymanie. Jedna pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyli grający w osłabieniu piłkarze gości, dokładnie w 41 minucie Eduard Löwen. Pierwsza połowa zakończyła się niespodziewanym wynikiem 0:1, piłkarze gospodarzy schodzili do szatnie ze spuszczony głowami.

Dawid Kownacki grał od pierwszej minuty meczu jednak dopiero na początku drugiej połowy dał o sobie znać oddając ciekawy strzał w światło bramki przeciwników, jednak nie udało mu się zaskoczyć bramkarza drużyny przeciwnej. W 61 minucie niewidocznego Kownackiego zmienił Marvin Ducksch. Niecałe 60  sekund później do wyrównania doprowadził zawodnik drużyny… gości. Pechowcem, który pokonał swojego bramkarza został Brazylijczyk Ewerton. Wynik spotkania ustalił Kaan Ayhan. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał obrońca Marcin Kamiński.

Fortuna Duesseldorf – FC Nuernberg 2:1 (0:1)

Bramki: Ewerton (63), Kaan Ayhan (83) – Eduard Lowen (42)