Fortuna I liga: Bytovia znów króluje na wyjeździe. Porażka wicelidera.

22 sie 2018, 22:38

W meczach 6.kolejki piłkarskiej I ligi (22 sierpnia) zmierzyły się ze sobą Bytovia Bytów i Puszcza Niepołomice oraz Sandecja Nowy Sącz i Stomil Olsztyn. Bytovia po raz trzeci w tym sezonie mecz wyjazdowy zakończyła z 3 punktami (3:1). Natomiast dotychczasowy wicelider I ligi przegrał z drużyną z Nowego Sącza(0:1).

W pierwszym meczu do 18 minuty grę kreowali podopieczni Tomasza Tułacza, natomiast to drużyna Bytovii Bytów strzeliła pierwszą bramkę już w 24′ (Juliusz Letniowski). Niedługo po tym, w 28′ po faulu na Michale Jakubowskim, Łukasz Wróbel zamienił jedenastkę na bramkę. Gospodarze byli całkowicie pogubieni i bez pomysłu na dalszą grę, gdyż to przyjezdni kontrolowali przebieg meczu do końca pierwszej połowy. W drugiej połowie wciąż przeważali goście co potwierdzili celnym strzałem na bramkę. Gola honorowego dla gospodarzy w 86 minucie zdobył Krzysztof Drzazga.

Puszcza Niepołomice – Bytovia Bytów (1:3)

Mecz rozegrany na stadionie w Nowym Sączu był zdecydowanie mniej spektakularny. Do 72 minuty gra była wyrównana, a jedynego gola dla gospodarzy strzelił Dawid Szufryn, zapewniając tym samym swojej drużynie 3 punkty.

Sandecja Nowy Sącz – Stomil Olsztyn (1:0)