Fortuna I liga: Chojniczanka wygrywa w Tychach

2 lis 2018, 20:07

Chojniczanka Chojnice pokonała na wyjeździe GKS Tychy 1:0 na inaugurację 17. kolejki Fortuna I ligi. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Jacek Podgórski.

W pierwszej połowie pomimo kilku ciekawych okazji nie padła żadna bramka. Już w 5. minucie prowadzenie ekipie gości mógł dać Krzysztof Danielewicz, jednak chybił z niewielkiej odległości. Okazję do zdobycia bramki miał również zawodnik gospodarzy Hubert Adamczyk, ale i on w 21. minucie nie popisał się skutecznością pod bramką rywala.

Na pierwszego gola ponad trzy tysiące kibiców zgromadzonych na trybunach czekać musiało aż do 85. minuty. Jedyne trafienie tego spotkania należało do Jacka Podgórskiego, który wykonał rajd z piłką lewą stroną boiska, zakończony mocnym strzałem na bramkę Jałochy.

GKS Tychy 0:1 Chojniczanka Chojnice

85. Jacek Podgórski

GKS Tychy: Jałocha- Grzybek, Biernat, Daniel, Mańka – J. Piątek – Adamczyk, Steblecki (63. Vojtusz), Bernhardt (79. K. Piątek), Monterde – Grzeszczyk

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz – Kobryń, Boczek, Sylwestrzak, Pietruszka – Piotrowski (79. Podgórski), Wołąkiewicz, Danielewicz, Zawistowski, Pyłypczuk (16. Drozdowicz) – Surdykowski