Fortuna I Liga: Chrobry Głogów wygrywa i opuszcza strefę spadkową!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 16:02
27 paź 2019, 15:16

Chrobry Głogów prezentuje coraz wyższą formę. W dzisiejszym meczu podopieczni Ivana Djurdjevicia ograli Stal Mielec (1:0) i opuścili tym samym strefę spadkową zaplecza PKO Ekstraklasy.

Przed meczem faworytem był zespół gości. Stal jeszcze niedawno była liderem ligi, ale została wyprzedzona przez Wartę Poznań oraz Radomiaka Radom. Zwycięstwo pozwoliłoby im utrzymać miejsce na podium.

W pierwszej połowie oglądaliśmy wiele ciekawych akcji po obu stronach boiska. W 30. minucie po efektownym uderzeniu zewnętrzną częścią stopy bliski zdobycia bramki był gracz Stali, Szymon Stasik. Przyjezdni kilka minut później mieli kolejną dogodną okazję do objęcia prowadzenia, ale po efektownym rajdzie Bartosza Nowaka, piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka.

W drugiej odsłonie meczu więcej dogodnych sytuacji miał zespół z Głogowa. Jedną z nich w 59. minucie wykorzystał Mikołaj Lebedyński zapewniając swojej drużynie zwycięstwo. Asystę przy jego trafieniu zanotował Ziemann.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Chrobry Głogów awansował na 15 pozycję w ligowej tabeli, wydostając się tym samym ze strefy spadkowej.

Chrobry Głogów 1:0 Stal Mielec
59. Lebedyński

Chrobry Głogów: Szromnik – Ilków-Gołąb, Góra, Praznovsky, Stolc, Ziemann, Drewniak, Pawlik, Kozak (90. Piotrowski), Benedyczak (80. Kubica), Lebedyński (76. Kowalczyk)

Stal Mielec: Primel – Prokić (37. Paluchowski), Mak (63. Urbańczyk), Stasik, Soljic, Nowak, Tomasiewicz, Bodzioch, Getinger, Bielak, Lisowski (80. Żyro)