Fortuna I Liga: Domowe zwycięstwo GKS-u Bełchatów!

Aktualizacja: 2 lut 2023, 14:06
12 paź 2019, 19:11

GKS Bełchatów pokonał Olimpię Grudziądz (1:0) w ramach 13. kolejki Fortuna I Ligi. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Mateusz Marzec.

Przed spotkaniem gospodarze znajdowali się tuż nad strefą spadkową z 14 punktami na koncie, z kolei przyjezdni plasowali się w okolicach miejsc barażowych o awans do PKO Ekstraklasy, mając po 12. kolejkach 20 oczek. Nieznacznym faworytem dzisiejszego starcia byli więc gracze z Grudziądza.

Po pierwszej dość bezbarwnej połowie, zakończonej bezbramkowym remisem, nieco więcej emocji przyniosła druga odsłona rywalizacji. W 79. minucie meczu jedyną bramkę zdobył Mateusz Marzec, który wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska i uderzeniem głową pokonał golkipera gości, Łukasza Sapelę. Tym samym zespół z Bełchatowa sięgnął po piąte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach i awansował o kilka pozycji w ligowej tabeli.

GKS Bełchatów 1:0 Olimpia Grudziądz
79. Marzec

GKS Bełchatów: 1. Lenarcik, 2. Szymorek, 3. Grolik, 13. Golański, 14. Biel, 15. Putin, 16. Grzelak, 18. Mas, 19. Małachowski, 20. Marzec, 21. Magiera

Olimpia Grudziądz: 1. Sapela, 6. Wawszczyk, 7. Villaescusa, 8. Kamiński, 9. Mariano, 11. Haydary, 18. Duriska, 23. Handzlik, 44. Felek, 71. Szywacz, 93. Bogusławski