Fortuna I Liga: Domowe zwycięstwo Sandecji Nowy Sącz!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 13:40
8 lis 2019, 21:40

Zespół prowadzony przez Tomasza Kafarskiego pokonał przed własną publicznością Olimpię Grudziądz (3:1) w meczu inaugurującym 17. kolejkę zaplecza PKO Ekstraklasy.

W pierwszej odsłonie rywalizacji nieznaczną przewagę w liczbie oddanych strzałów mieli gospodarze. Zanim jednak rozpoczęli swoje popisy strzeleckie, do głosu doszła ekipa z Grudziądza. W 29. minucie przed utratą bramki Sandecję uratowała jednak poprzeczka. Chwilę później po faulu w polu karnym jednego z graczy gości, sędzia Damian Sylwestrzak podyktował rzut karny dla miejscowych. Do wykonania “jedenastki” podszedł Maciej Małkowski i pewnym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą prowadzenie zdołał podwyższyć Brazylijczyk Thiago.

W drugiej odsłonie meczu gospodarze zadowoleni z prowadzenia, kontrolowali przebieg spotkania. Ciekawiej zrobiło się dopiero w ostatnim kwadransie rywalizacji, bowiem bramkę na 3:0 z rzutu karnego zdobył Michal Piter-Bućko. W doliczonym czasie gry honorowe trafienie dla Olimpii zanotował z kolei Augusto.

Sandecja Nowy Sącz 3:1 Olimpia Grudziądz
32. Malkowski (kar.), 43. Thiago, 83. Piter-Bućko (kar.) – 90+2. Augusto

Sandecja Nowy Sącz: 1. Daniel Bielica 4. Marcin Flis 5. Dawid Szufryn (K), 8. Maciej Malkowski (79′ 13. Radosław Kanach) 10. Thiago 11. Dominik Kun 16. Michał Walski 20. Maciej Korzym 24. Mariusz Gabrych (65′ 91. Mateusz Klichowicz) 27. Damian Chmiel 28. Michał Piter-Bućko

Olimpia Grudziądz: 99. Jakub Lemanowicz 7. Omar Monterde (80′ 34. Momo) 8. Sebastian Kamiński 10. Robert Ziętarski (68′ 44. Dominik Frelek) 11. Omran Haydary 18. Lukas Duriska 21. Maciej Kona 25. Damian Ciechanowski (K) 71. Remigiusz Szywacz 91. Ricky van Haaren (61′ 9. Joao Augusto) 93. Łukasz Bogusławski