Fortuna I Liga: GKS Jastrzębie dzieli się punktami z GKS-em Bełchatów

17 sie 2019, 22:46

Podziałem punktów zakończył się ostatni dzisiejszy mecz Fortuna I Ligi pomiędzy GKS-em 1962 Jastrzębie a PGE GKS-em Bełchatów (1:1). Bramki zdobyli Dawid Gojny oraz Mateusz Marzec.

Pierwsza połowa pomimo nieznacznej przewagi zespołu z Bełchatowa zakończyła się remisem 0:0. Dopiero po przerwie kibice zgromadzenie na stadionie w Jastrzębiu-Zdroju obejrzeli bramki. Najpierw dla gospodarzy z rzutu karnego trafił Dawid Gojny, a następnie w 79. minucie wyrównującego gola zdobył zawodnik GKS-u Bełchatów, Mateusz Marzec.

Po 4. kolejce Fortuna I Ligi beniaminek z Bełchatowa z siedmioma punktami na koncie zajmuje wysoką 3. pozycję w tabeli, gwarantującą baraże o awans do PKO Ekstraklasy. GKS Jastrzębie z dorobkiem pięciu oczek plasuje się aktualnie na 13. miejscu.

GKS 1962 Jastrzębie 1:1 PGE GKS Bełchatów
49. Gojny (kar.) – 79. Marzec

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik – Gojny, Kulawiak, JAroszek, Bojdys, Liszka (81. Żak), Norkowski, Tront, Skórecki, Jadach (66. Farid), Wrąbel

PGE GKS Bełchatów: Lenarcik – Wołkowicz, Magiera, Grolik, Grzelak, Golański, Czajkowski, Marzec (83. Flaszka), Biel, Bartosiak, Mas (59. Kocyla)