Fortuna I Liga: GKS Jastrzębie lepszy od Wigier. Wysoka porażka Miedzi!

Aktualizacja: 7 lut 2023, 07:35
22 paź 2019, 20:35

Za nami dwa z trzech zaplanowanych na dziś spotkań Fortuna I Ligi. GKS Jastrzębie pokonał przed własną publicznością Wigry Suwałki (1:0), natomiast GKS Tychy wysoko pokonał Miedź Legnicę (4:1).

W pierwszych minutach starcia GKS-u z Wigrami oglądaliśmy dość wyrównaną rywalizację. Żadna ze stron nie zdołała osiągnąć znaczącej przewagi, przez co nie doczekaliśmy się zbyt wielu ofensywnych akcji. Z czasem inicjatywę w meczu przejęli gospodarze i to oni zdobyli pierwszą – a zarazem ostatnią – bramkę w tym meczu. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Wróbel.

W drugiej odsłonie rywalizacji przyjezdni starali się odrobić straty, ale dobra postawa w obronie podopiecznych Jarosława Skrobacza pozwoliła im zachować czyste konto do końca meczu. Tym samym GKS odniósł szóste zwycięstwo w tym sezonie i awansował do strefy barażowej o awans do PKO Ekstraklasy.

GKS 1962 Jastrzębie 1:0 Wigry Suwałki
35. Wróbel

GKS Jastrzębie: Pawełek – Kulawiak, Jaroszek, Bojdys, Gojny – Jadach (81. Szymura), Norkowski, Mróz (89. Żak), Szczęch (71. R. Adamek), Ali – Wróbel

Wigry Suwałki: Kąkolewski – Karnakiewicz, Najemski, Aftyka (80. Diallo), Król, Matuszewski – Huertas, Sołdecki, Łapiński (46. Żebrakowski), Bartczak – Sabiłło (80. Furst)

Zdecydowanie więcej bramek padło w rozgrywanym nieco wcześniej spotkaniu pomiędzy GKS-em Tychy a Miedzią Legnica. Pierwsza bramka dla miejscowych padła tuż przed przerwą, a jej autorem był Wojciech Szumilas.

W 54. minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Mańce, który na bramkę zamienił Łukasz Grzeszczyk, podwyższając prowadzenie swojego zespołu. Niespełna dziesięć minut później było już 3:0 dla GKS-u. Po skutecznym kontrataku w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Łukasz Grzeszczyk i pewnym strzałem posłał piłkę do siatki. W 68. minucie mieliśmy już 4:0, a tym razem Łukasza Załuskę pokonał Mateusz Piątkowski. Honorowe trafienie dla spadkowicza z Ekstraklasy zaliczył w 82. minucie Dawid Kort, dla którego było to drugie spotkanie z rzędu ze strzeloną bramką.

GKS Tychy 4:1 Miedź Legnica
42. Szumilas, 54. Grzeszczyk (kar.), 63. Połap, 68. Piątkowski – 82. Kort

GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Biernat, Kowalczyk (46. Sołowiej), Szeliga – Połap, Steblecki (85. J. Piątek), Grzeszczyk, Daniel, Szumilas (85. Moneta) – Piątkowski

Miedź Legnica: Załuska – Zieliński, Byrtek, Mijusković, Pikk (57. Kort) – Łukowski, Barreno (75. Heredia), Danielewicz (66. Warcholak), Ojamaa – Sabala, Makuch