Fortuna I liga: GKS Jastrzębie pokonuje Bytovię po bramce w doliczonym czasie gry!

6 paź 2018, 18:06

GKS Jastrzębie pokonał Bytovię Bytów 2:1 w ramach 13. kolejki Fortuna I ligi. Obie ekipy do samego końca walczyły o jak najlepszy rezultat, jednak to goście wywożą 3 punkty po bramce w samej końcówce spotkania.

W pierwszej połowie spotkania obie ekipy grały bardzo zachowawczo. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia miał w 30. minucie zespół gości. Kamil Jadach najpierw uderzył w słupek, a chwilę później dobitkę Patryka Skóreckiego z linii bramkowej wybili gracze Bytovii.

Po przerwie ciekawych akcji było już więcej, dzięki czemu mecz nieco się ożywił. Już dwie minuty po zmianie stron na listę strzelców mógł się wpisać Gracjan Jaroch, ale fatalnie uderzył z niewielkiej odległości. W 73. minucie Łukasz Wróbel faulował w polu karnym jednego z zawodników GKS-u i sędzia wskazał na jedenasty metr od bramki. Do rzutu karnego podszedł Kamil Szymura i pewnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy. Chwilę później mogło być już 2:0 dla GKS-u. Fatalny błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił Andrzej Witan, ale w bramce wyręczył go Witkowski i nadal utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie gości.

W samej końcówce do odrabiania strat wzięli się gospodarze. W polu karnym Jastrzębia doszło do sporego zamieszania, z którego skorzystał Michał Jakóbowski i wyrównał stan meczu. Szczęście Bytovii trwało jednak krótko, bo tuż przed końcowym gwizdkiem gola na wagę zwycięstwa zdobył Adam Żak pokonując mierzonym strzałem Andrzeja Witana.

MKS Bytovia Bytów 1:2 GKS 1962 Jastrzębie (0:0)

90+3. Jakóbowski – 74. Szymura (kar.), 90+4. Żak

MKS Bytovia Bytów: Witan (C) – Kuzdra, Wróbel, Dampc, Witkowski, Kuzimski, Burzyński, Wolski (70. Hebel), Burkhardt, Jakóbowski, Jaroch (61. Chodyna)

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik – Kawula, Spychała, Jadach (C), Ali (75. Krakowczyk), Kuławiak, Szymura, Adamek (83. Żak), Jaroszek, Skórecki (56. Gancarczyk), Gojny