Fortuna I Liga: GKS lepsze od Zagłębia na wyjeździe. Remis w Poznaniu

25 sie 2019, 18:19

GKS Tychy wygrał w pierwszym niedzielnym meczu 6. kolejki Fortuna I Liga. Drużyna z Tych pokonała miejscowe Zagłębie 2:1.

Bramki dla gości padły w 35. i 58. minucie. Jako pierwszy wynik spotkania otworzył Tomasz Hołota z Sosnowca, lecz było to trafienie samobójcze. Gola na wagę wygranej dał Mateusz Piątkowski.

W międzyczasie gola wyrównującego zdołali strzelić gospodarze. W 55. minucie z bramki cieszył się Szymon Pawłowski.

Pierwsza bramkowa sytuacja była w dużej mierze zasługą Macieja Mańki, który dośrodkowywał piłkę z prawej strony boiska. Na posterunku znalazł się Hołota, lecz niefortunny sposób wybycia piłki zdecydował o stracie gola.

Przed przerwą GKS mógł podwyższyć. Z dystansu uderzył Sebastian Steblecki, ale piłka przeszła obok słupka.

W 55. minucie nastroje miejscowych kibiców poprawiły się. Po indywidualnej akcji gola strzelił Pawłowski. Były piłkarz Lecha przebiegł kilkadziesiąt metrów by tuż przed polem karnym uderzyć w samo okienko.

Na odpowiedź długo nie czekaliśmy. Mateusz Piątkowski mógł tylko wykończyć doskonałe zagranie z lewej strony placu gry.

25 sierpnia 2019, godz. 14:45 – Fortuna I Liga
Zagłębie Sosnowiec 1:2 GKS Tychy
35. Hołota (sam.), 55. Pawłowski, 58. Piątkowksi

Zagłębie Sosnowiec: Perdijić – Seedorf, Polczak, Hołota, Nawotka, Stewart (Radwanek), Karbowy (Sinior), Pawłowski, Małecki, Szwed (Biłeńkyj), Piasecki

Trener: Radosław Mroczkowski

GKS Tychy: Jałocha – Szeliga, Kowalczyk, Biernat (Sołowiej), Mańka, Szumilas, Steblecki (J. Piątek), Grzeszczyk, Kristo, Połap (K. Piątek), Piątkowski

Trener: Ryszard Tarasiewicz

Drugi mecz rozpoczął się o godzinie 16:00. W Poznaniu Warta podejmowała GKS Jastrzębie.

Początkowo mecz nie zachwycał. Długo wydawało się, że potyczka zakończy się bezbramkowym remisem. Ciekawie zrobiło się w 77. minucie, gdy po faulu Drazika na Jarochu sędzia podyktował rzut karny. Warta nie mogła zaprzepaścić takiej szansy. Jedenastkę wykorzystał Robert Janicki.

Ku sprawiedliwości, podobną szansę otrzymali Jastrzębianie. Do piłki podszedł Adam Wolniewicz, który nie dał unieść się emocjom. Mecz kończy się remisem 1:1.

25 sierpnia 2019, godz. 16:00– Fortuna I Liga
Warta Poznań 1:1 GKS Jastrzębie
79. Janicki (k.), 90. Wolniewicz (k.)

Warta Poznań: Lis – Kiełb, Boczek, Kieliba, Kuzdra, Rybicki, Kupczak (Grobelny), Janicki (Kiklaisz), Trałka, Jaroch, Gardzielewicz

Trener: Piotr Tworek

GKS Jastrzębie: Drazik – Kulawiak, Wolniewicz, Bojdys, Gojny, Ali (Żak), Norkowski, Tront, Szczęch (R. Adamek), Wróbel, K. Adamek (Jadak)

Trener: Jarosław Skrobocz