Fortuna I Liga: GKS Tychy pokonał Wigry Suwałki. Podbeskidzie lepsze od Puszczy

Aktualizacja: 27 sty 2023, 08:01
14 wrz 2019, 20:10

GKS Tychy pokonał przed własną publicznością Wigry Suwałki 2:1. W innym dzisiejszym starciu Podbeskidzie pokonało w Niepołomicach miejscową Puszczę 1:0.

Prowadzenie dla GKS-u w 16. minucie wywalczył Kacper Piątek, który pokonał Dominika Kąkolewskiego uderzeniem głową. Po przerwie goście zdołali doprowadzić do wyrównania, bowiem trafienie samobójcze zaliczył Bartosz Szeliga. Wynik spotkania w doliczonym czasie ustalił Dario Kristo, dając tym samym gospodarzom trzy punkty.

GKS Tychy 2:1 Wigry Suwałki
16. Piątek, 90+2. Kristo – 78. Szeliga (sam.)

GKS Tychy: Jałocha – Biernat, Mańka, Kowalczyk, Grzeszczyk, Krišto, Steblecki (67. Moneta), Szeliga, Piątkowski (73. Lewicki), Keon Daniel, Piątek

Wigry Suwałki: Kąkolewski – Gierach (56. Bartczak), Sołdecki, Aftyka, Sabiłło (73. Żebrakowski), Matuszewski, Huertas, Piekarski, Karankiewicz, Sosnowski, Sauczek (89. Furst)

W drugim dzisiejszym starciu Fortuna I Ligi rozgrywanym o godz. 18, Podbeskidzie pokonało Puszczę Niepołomice. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 19. minucie Tomasz Nowak, który technicznym strzałem w okienko bramki pokonał golkipera gospodarzy. W 32. minucie okazji do podwyższenia prowadzenia nie wykorzystał Jaroch, który w sytuacji sam na sam z Niemczyckim nie zdołał skierować piłki do siatki. Najlepszą okazję po stronie gospodarzy miał z kolei na początku drugiej połowy Michał Czarny, ale jego strzał z trudem obronił Leszczyński, zapewniając tym samym zwycięstwo “Góralom”.

Puszcza Niepołomice 0:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała
19. Nowak

Puszcza Niepołomice: Niemczycki – Stępień, Stawarczyk, Czarny, Mikołajczyk – Sitek (59. Żytek), Serafin, Stefanik (46. Uwakwe), Tomalski, Bąk (70. Orłowski) – Embalo

Podbeskidzie Bielsko-Biała: R. Leszczyński – Jaroch, Bashlai, Osyra, Modelski – Danielak, Figiel, Sieracki, Nowak, Sierpina, Roginić