Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Fortuna I Liga: GKS Tychy trafił Niecieczę. Śląski zespół bliżej baraży

Fortuna I Liga: GKS Tychy trafił Niecieczę. Śląski zespół bliżej baraży

0

29 seria spotkań Fortuna I Ligi okazała się korzystna dla GKS Tychy, który w minimalnych rozmiarach wygrał z Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 59. min. gry Kamavuaka

Mocno spłaszczona tabela zaplecza ekstraklasy wciąż wikła w te same sprawy – awansu bądź spadku –  ponad połowę ligowych drużyn, w tym również dzisiejszych rywali.

Stawka spotkania była więc spora, gdyż najważniejszym celem było… oddalenie się od strefy spadkowej. W pierwszej części dość ostrożnej gry z obu stron nieznacznie lepiej piłką operowali goście, lecz to tyszanie mieli lepsze okazje do objęcia prowadzenia. W ostatnim kwadransie dwa razy interesująco zrobiło się pod bramką piłkarzy z Niecieczy. Najpierw Moneta po solowym sprincie lewą stroną złamał akcję do środka, uruchamiając w polu karnym Lewickiego, któremu zabrakło precyzji – po jego strzale piłka minimalnie minęła poprzeczkę.

Cztery minuty później bramce “Słoników” zagroził Steblecki, oddając dobry strzał zza pola karnego, ale na posterunki był bramkarz Niecieczy.

Jedyny gol padł chwilę przed upływem pierwszego kwadransa po zmianie stron. Zaczęło się od rzutu rożnego Monety, po którym głową strzelał Lewicki. Trafił w słupek, a po odbiciu od metalowej części bramki powstało potworne zamieszaniu, w którym najprzytomniej zachował się Kamavuaka pakując futbolówkę do bramki rywali.

Piłkarze z najmniejszej I-ligowej miejscowości mogli wyrównać 8 minut później. Wlazło zagrał do Shlamsina prostopadłą piłkę, ale przy strzale z ostrego kąta dobrze interweniował Jałocha.

Starania Niecieczy nie przynosiły rezultatu, natomiast w dodatkowym czasie gry napór przyjezdnych skończył się klasyczną kontrą Tyszan, w której doskonałej sytuacji po dograniu Połapa nie wykorzystał Grzeszczyk. Nie przeszkodziło to piłkarzom GKS Tychy w odniesieniu zwycięstwa i zameldowaniu się w grupie drużyn walki o jedno dodatkowe miejsce w ekstraklasie. Po tym triumfie tyszanom nie grozi już praktycznie spadek, zatem będą mogli być może skupić się na walce o wyższe cele.

GKS TYCHY  1:0   BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA

Kamavuaka 59.

GKS Tychy: Jałocha – Połap, Krišto, Sołowiej, Mańka – Kamavuaka, Daniel – Steblecki, Grzeszczyk, Moneta – Lewicki.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Budziłek – Grabowski, Putiwcew, de Amo Perez, Grzybek – Jovanović, Wlazło – Misak (62. Orzechowski), Purece, Wasielewski (79. Pietraszkiewicz) – Shamsin (83. Jelić).

Komentarze