Fortuna I liga: GKS Tychy wygrywa w Głogowie. Stomil lepszy od Bytovii.

17 lis 2018, 18:28

GKS Tychy pokonał na wyjeździe w ramach 19. kolejki Fortuna I ligi Chrobry Głogów 1:0. W równolegle rozgrywanym spotkaniu Stomil Olsztyn wygrał na własnym obiekcie z Bytovią Bytów 3:2.

Jedyna bramka w starciu GKS-u z Chrobrym padła w 74. minucie. Dawid Abramowicz zacentrował w pole karne na Jakuba Vojtusa, ten przedłużył podanie do Daniela Tanżyny, a 29-letni obrońca z niewielkiej odległości trafił do siatki, dając swojej drużynie zwycięstwo.

Chrobry Głogów 0:1 GKS Tychy

74. Daniel Tanżyna

Chrobry Głogów: Abramowicz – Ratajczak, Wasiluk, Wajsak, Stolc, Drewniak, Pawlik (46. Borecki), Maćkowski (59. Napolov), Zejdler, Machaj, Kowalczyk (63. Kaczmarek)

GKS Tychy: Jałocha – Abramowicz, Tanżyna, Biernat, Grzybek (67. Mańka), Daniel, Piątek, Monterde, Grzeszczyk, Adamczyk (87. Steblecki), Vojtus

W spotkaniu Stomilu Olsztyn przeciwko Bytovii Bytów padło aż 5 bramek. Do przerwy gospodarze pewnie prowadzili 3:0, jednak po zmianie stron za odrabianie strat wzięli się podopieczni Adriana Stawskiego. Pierwsza bramka dla Stomilu padła w 15. minucie, a jej autorem był Grzegorz Lech, który wykończył dwójkową akcję przeprowadzoną wraz z Michałem Góralem. Osiem minut później prowadzenie gospodarzy podwyższył Dominik Kun, który precyzyjnym strzałem pokonał Andrzeja Witana. Trzecia z bramek dla olsztynian padła tuż przed przerwą, a na listę strzelców ponownie wpisał się Grzegorz Lech. Po zmianie stron Bytovia zadała rywalom dwa szybkie ciosy, które dodały spotkaniu nieco emocji. W 57. minucie trafienie zaliczył Jakub Kuzdra, natomiast cztery minuty później gola kontaktowego zdobył Łukasz Wróbel. Szansę na doprowadzenie do wyrównania miał zaraz potem Filip Burkhardt, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Stomilu 3:2.

Stomil Olsztyn 3:2 Bytovia Bytów

15. Lech, 23. Kun, 45+1. Lech – 57. Kuzdra, 61. Wróbel

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Wełnicki, Sołowiej, Kuban – Głowacki Paweł, Jegliński (80. Stromecki), Kun, Tanchyk, Lech (61. Głowacki Piotr) – Góral (80. Śledź)

Bytovia Bytów: Witan – Wróbel, Bąk, Kuzdra, Duda (46. Hebel) – Jaroch, Letniowski, Kuzimski, Witkowski (29. Protsyshyn), Burkhardt (80. Wolski), – Jakubowski