Fortuna I Liga: Gol w końcówce meczu zapewnił Warcie zwycięstwo!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 12:46
23 lis 2019, 14:40

Warta Poznań pokonała w wyjazdowym spotkaniu GKS Bełchatów 2:1. Tym samym zrównała się punktowo z liderującym Podbeskidziem Bielsko-Biała.

W pierwszej odsłonie rywalizacji więcej okazji do zdobycia bramki wykreowali sobie gospodarze. Na niezbyt wysokim poziomie stała jednak skuteczność wśród graczy Artura Derbina, przez co do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Kilka minut po zmianie stron na prowadzenie wyszli goście. Na listę strzelców wpisał się Gracjan Jaroch, który przelobował golkipera rywali. W 74. minucie po sporym zamieszaniu w polu karnym Bartosz Biel zdołał doprowadzić do wyrównania. Decydujące trafienie należało jednak do Warty, a mianowicie Łukasza Spławskiego, który skutecznie wykorzystał dośrodkowanie Napolova i zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

GKS Bełchatów 1:2 Warta Poznań
74. Biel – 53. Jaroch, 89. Spławski

GKS Bełchatów: Niżnik, Grolik, Kocyła, Czajkowski, Wołkowicz, Thiakane, Biel, Grzelak, Małachowski, Marzec, Magiera

Warta Poznań: Lis, Kiełb, Kieliba, Trałka, Grobelny, Jakóbowski, Ławniczak, Rybicki, Kupczak, Janicki, Jaroch