Fortuna I liga: Katowiczanie nadal bez przełamania. Trzy punkty zostają w Suwałkach

3 mar 2019, 17:46

Po długiej zimowej przerwie powrócili w końcu nasi pierwszoligowcy. W meczu kończącym 22. kolejkę Fortuna I ligi Wigry Suwałki pewnie pokonały nadal pogrążony w kryzysie GKS Katowice 2:0.

Losy spotkania zostały rozstrzygnięte już w pierwszej połowie. Najpierw w 33. minucie prowadzenie gospodarzom dał młody pomocnik Wigier, Wiktor Biedrzycki, a w samej końcówce pierwszej części gry na 2:0 podwyższył Hiszpan Joel Huertas.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali przebieg gry, a wynik nie uległ już zmianie. Dzięki zwycięstwu Wigry oddaliły się od strefy spadkowej i z dorobkiem 25 punktów są na 13. miejscu. Tego samego nie może powiedzieć GKS, który jest przedostatni z zaledwie 18 punktami na koncie.

Wigry Suwałki 2-0 GKS Katowice