Fortuna I liga: Kolejne zwycięstwo Rakowa! Tym razem okazał się lepszy od Puszczy

11 lis 2018, 20:22

Raków Częstochowa nie zatrzymuje się w drodze do LOTTO Ekstraklasy. Lider I ligi tym razem pokonał na wyjeździe Puszczę Niepołomice 3:1.

Prowadzenie dla gości w 23. minucie wywalczył Maciej Domański. W 34. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Puszczy, który na gola wyrównującego zamienił Piotr Stawarczyk. Po zmianie stron do bramki trafiali już tylko goście. W 61. minucie bramkę na 2:1 zanotował Szymon Lewicki, natomiast wynik spotkania w doliczonym czasie meczu ustalił Marcin Listkowski. Od 89. minuty Raków grał z przewaga jednego zawodnika, bo po dwóch żółtych kartkach boisko opuścić musiał Piotr Stawarczyk.

Po 18. kolejkach Raków prowadzi w tabeli Fortuna I ligi z 39 punktami. Nad drugim ŁKS-em ma przewagę 5 punktów, natomiast nad trzecią Sandecją 8 punktów.

Puszcza Niepołomice 1:3 Raków Częstochowa

34. Stawarczyk (kar.) – 23. Domański, 61. Lewicki, 90+2. Listkowski

Puszcza Niepołomice: Mleczko – Furtak, Stępień, Stawarczyk, Mikołajczyk, Fryc, Stefanik, Uwakwe, Kotwica, Żytek, Tomalski

Raków Częstochowa: Gliwa – Petrasek, Niewulis, Kasperkiewicz, Mondek, Kun, Schwarz, Listkowski, Szczepański, Domański, Lewicki