Fortuna I Liga: Kolejne zwycięstwo Warty Poznań! Wigry lepsze od Podbeskidzia

17 sie 2019, 21:19

Warta Poznań pokonała dziś w wyjazdowym starciu Radomiaka Radom 2:0 w ramach 4. kolejki Fortuna I Ligi. Ze zwycięstwa cieszyć się mogą również w Suwałkach, gdzie Wigry pokonały Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0.

W pierwszej połowie starcia Radomiaka z Wartą kibice nie doczekali się bramek. Najlepszą okazję gospodarze mieli w 25. minucie kiedy to groźny strzał oddał Makowski, ale piłka minimalnie minęła bramkę. Wraz z rozpoczęciem drugiej części meczu na murawie pojawił się debiutujący w zespole Warty, Łukasz Trałka. Kilka minut po wznowieniu gry goście zdołali objąć prowadzenie za sprawą trafienia Gracjana Jarocha. W 77. minucie podopieczni Piotra Tworka zdobyli kolejną bramkę, tym razem autorstwa Roberta Janickiego, czym przypieczętowali trzecią z rzędu wygraną i tym samym awans na pozycję wicelidera ligi.

Radomiak Radom 0:2 Warta Poznań
48′ Jaroch, 77′ Janicki

Radomiak Radom: Haluch – Jakubik, Cichocki, Pietrzyk, Abramowicz, Mikita (65′ Banasiak), Karwot (71′ Górski), Makowski, Michalski (65′ Luz), Leandro, Nowak

Warta Poznań: Lis – Kiełb, Boczek, Kieliba, Grobelny (46′ Trałka), Jaroch, Jakóbowski, Kuzdra, Długosz (71′ Gardzielewicz), Kupczak, Janicki (87′ Kiklaisz)

Podbeskidzie stanęło dzisiaj przed szansą objęcia prowadzenia w tabeli Fortuna I Ligi, jednak wyjazdowe starcie z Wigrami Suwałki zakończyło się porażką. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 36. minucie Szymon Łapiński, mocnym uderzeniem z dystansu. Zwycięstwo pozwoliło drużynie z Suwałk na opuszczenia strefy spadkowej, w której aktualnie znajdują się: Chrobry Głogów, Odra Opole oraz GKS Tychy.

Wigry Suwałki 1:0 Podbeskidzie Bialsko-Biała
36′ Łapiński

Wigry Suwałki: Kąkolewski – Gierlach (71. Bartczak), Sołdecki, Aftyka, Matuszewski, Łapiński (56. Żebrakowski), Najemski, Piekarski, Karankiewicz (46. Huertas), Sosnowski, Sauczek

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Polacek – Jaroch, Bashlai (8. Komor), Osyra, Modelski, Danielak, Sieracki (72. Maj), Figiel, Nowak, Sierpina, Martin (64. Hilbrycht)