Fortuna I liga: ŁKS Łódź awansuje do Lotto Ekstraklasy!

5 maj 2019, 06:46

ŁKS Łódź pokonał na wyjeździe GKS 1962 Jastrzębie 2:0 i po siedmiu latach przerwy wraca do Lotto Ekstraklasy.

Łodzianie, którzy w poprzedniej kolejce pokonali w meczu na szczycie Raków Częstochowa byli faworytem spotkania w Jastrzębiu. Wynik spotkania w 29.minucie otworzył Łukasz Sekulski, który wykorzystał zamieszanie pod bramką rywali. Wynik spotkania ustalił w 45.minucie Łukasz Sekulski, który wykorzystał podanie od Daniego Ramireza dla którego była to już 14 asysta w sezonie.

Dla ŁKS-u, który powraca na najwyższy szczebel rozgrywkowy będzie to 66. sezon występów w ekstraklasie.

GKS 1962 Jastrzębie – ŁKS Łódź 0:2 (0:2)
Sekulski 29, 45

W dwóch pozostałych spotkaniach Odra Opole pokonała 2:1 Bytovie Bytów, a Raków Częstochowa bezbramkowo zremisował z GKS-em Tychy.

Raków Częstochowa – GKS Tychy 0:0

Odra Opole – Bytovia Bytów 2:1 (1:1)