Fortuna I Liga: Niespodzianka w Mielcu! Wysoka wygrana Bruk-Betu

Aktualizacja: 30 sty 2023, 11:51
8 mar 2020, 14:47

Niespodziewanym, wysokim zwycięstwem gości zakończył się dzisiejszy mecz Fortuna I Ligi pomiędzy Stalą Mielec a Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (0:3).

W pierwszej wiosennej kolejce zaplecza PKO Ekstraklasy, Stal Mielec aż 5:0 pokonała Olimpię w Grudziądzu, natomiast zespół z Niecieczy przegrał przed własną publicznością z walczącą o utrzymanie Chojniczanką Chojnice (1:2). Faworytem przed dzisiejszym starciem byli więc gospodarze.

Do przerwy dość niespodziewanie prowadzili jednak przyjezdni. Bramkę z rzutu karnego w 33. minucie zdobył bowiem Piotr Wlazło, były zawodnik m.in. Jagiellonii oraz Wisły Płock. Po przerwie Damiana Primela dwukrotnie zdołał pokonać ponadto Vladislavs Gutkovskis. Łotysz najpierw w 57. minucie wykorzystał dośrodkowanie Wasielewskiego, a kilka minut później ustalił wynik meczu na 3:0 po podaniu od Gergela.

Stal Mielec 0:3 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
33. Wlazło (kar.), 57. Gutkovskis, 63. Gutkovskis

Stal Mielec: Primel – Stasik, Lisowski, Mateusz Żyro, Getinger – Mak, Urbańczyk (69. Bielak), Tomasiewicz (66. Paluchowski), Prokić (60. Dadok), Nowak – Michał Żyro

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Grabowski, Szarek, Putiwcew, Grzybek – Miković (73. Shamsin), Jovanović, Wasielewski (81. Orzechowski), Wlazło, Gergel – Gutkovskis (86. Purece)