Fortuna I liga: Niespodziewana strata punktów ŁKS-u Łódź, wygrane Sandecji i Bruk-Betu

28 lis 2018, 19:58

W zaległych spotkaniach 19.kolejki Fortuny I ligi ŁKS Łódź dość niespodziewanie zremisował z GKS-em Katowice i spadł na trzecie miejsce w tabeli.

Walcząca o powrót do Lotto Ekstraklasy Sandecja Nowy Sącz pokonała Odrę Opole 2:0. Wynik w tuż przed zakończeniem pierwszej połowy otworzył Bartłomiej Dudzic, a prowadzenie podwyższył w 88.minucie Maciej Małkowski, który wykorzystał rzut karny.

Sandecja Nowy Sącz – Odra Opole 2:0 (1:0)
Dudzic 43, Małkowski (k) 88

Walcząca o utrzymanie Termalica Bruk-Bet Nieciecza zanotowała cenne zwycięstwo nad Podbeskidziem Bielsko-Biała. Kibice zgromadzenie na stadionie w niecieczy na zwycięską bramkę czekali do 81.minuty gdy Fabisiaka znakomitym uderzeniem z okolic pola karnego pokonał Florin Purece.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Podbeskidzie Bielsko – Biała 1:0 (0:0)
Purece 81

Bliscy sprawienia ogromnej niespodzianki dla swoich kibiców sprawili zawodnicy GKS-u Katowice, którzy po części zrehabilitowali się za ostatnią porażkę z GKS-em Tychy (4:0) i zremisowali 1:1 z wiceliderem tabeli ŁKS-em Łódź. Gospodarze objęli prowadzenie w 66.minucie po samobójczym trafieniu Rozmusa. W 72. minucie drugą żółta, a w konsekwencji czerwona kartkę otrzymał Frańczak co w ostatnich sekundach spotkania wykorzystali Łodzianie, którzy doprowadzili do wyrównania po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką jednego z zawodników gospodarzy.

GKS Katowice – ŁKS Łódź 1:1 (0:0)