Fortuna I Liga: Pewne zwycięstwo Stali Mielec!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 13:43
4 paź 2019, 22:51

Stal Mielec pokonała 3:1 GKS Jastrzębie w meczu 12. kolejki Fortuna I Ligi. Mielczanie rozstrzygnęli losy spotkania w drugiej połowie rywalizacji.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 18. minucie. Po dobrze przeprowadzonym kontrataku Andreja Prokić zdecydował się na uderzenie z około 15 metrów, które zaskoczyło golkipera GKS-u, Grzegorza Drazika. W 33. minucie do wyrównania doprowadzili jednak podopieczni Jarosława Skrobacza, a mianowicie Farid Ali, który zdobył bramkę po strzale z ostrego kąta.

Po przerwie do siatki trafiali już tylko miejscowi. Najpierw w 71. minucie uczynił to Krystian Getinger uderzeniem z dystansu, a następnie w samej końcówce meczu wynik ustalił Adrian Paluchowski, który wykorzystał podanie od Prokicia. Tym samym Stal odniosła siódme zwycięstwo w obecnym sezonie i tymczasowo awansowała na trzecią lokatę w tabeli Fortuna I Ligi. Dla GKS-u Jastrzębie była to z kolei trzecia porażka w bieżących rozgrywkach.

Stal Mielec 3:1 GKS 1962 Jastrzębie
18. Prokić, 71. Getinger, 90. Paluchowski – 33. Farid

Stal Mielec: Kiełpin – Bielak, Bodzioch, Getinger, Janozka, Lisowski, Nowak, Prokić, Stasiak, Tomasiewicz, Żyro

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik – K. Adamek, R. Adamek, Bojdys, Farid, Gojny, Jadach, Jaroszek, Mróz, Skórecki, Tront