Fortuna I Liga: Podbeskidzie ogrywa Odrę i wskakuje na podium tabeli!

Aktualizacja: 18 sty 2023, 13:52
27 paź 2019, 17:05

Podbeskidzie Bielsko Biała pokonało na wyjeździe Odrę Opole (2:0) w meczu kończącym 15. kolejkę Fortuna I Ligi. Podopieczni Krzysztofa Brede awansowali tym samym na trzecie miejsce w tabeli.

Prowadzenie dla “Górali” wywalczył już w 16. minucie rywalizacji Rafał Figiel. W drugiej odsłonie rywalizacji przyjezdni kontrolowali przebieg spotkania, częściej utrzymując się przy piłce oraz stwarzając sobie kolejne okazje do zdobycia bramki. Jedną z nich w 55. minucie wykorzystał Marko Roginić, który pokonując Kacpra Rosę ustalił wynik spotkania na 2:0.

Dla Podbeskidzia było to już ósme zwycięstwo w bieżących rozgrywkach, które pozwoliło im awansować na trzecią pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 27 punktów. Odra Opole zamyka obecnie stawkę z zaledwie 10 oczkami na koncie.

Odra Opole 0:2 Podbeskidzie Bielsko-Biała
16. Figiel, 55. Goginić

Odra Opole: Kacper Rosa, Patryk Janasik, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Bartłomiej Wdowik, Martin Adamec (61′ Franciszek Wróblewski), Mateusz Czyżycki, Tomas Mikinić, Krzysztof Janus (35′ Miłosz Trojak), Sebastian Bonecki (70′ Arkadiusz Piech), Szymon Skrzypczak

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Martin Polacek, Bartosz Jaroch, Dmytro Baszłaj, Kornel Osyra, Filip Modelski, Karol Danielak (92′ Filip Laskowski), Konrad Sieracki, Rafał Figiel, Adrian Rakowski (90′ Damian Hilbrycht), Łukasz Sierpina, Marko Roginić