Fortuna I Liga: Podbeskidzie rozbiło Wigry! Zwycięstwo Chrobrego

Aktualizacja: 6 lut 2023, 16:05
1 mar 2020, 17:16

Za nami ostatnie dwa niedzielne mecze 21. kolejki Fortuna I Ligi. Podbeskidzie Bielsko-Biała wysoko pokonało Wigry Suwałki (4:0), natomiast Puszcza Niepołomice przegrała u siebie z Chrobrym Głogów (1:3).

Dość jednostronne było dzisiejsze spotkanie pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała a Wigrami Suwałki. Gospodarze od początku narzucili swoje warunki gry i zdominowali bezbronnego rywala. Pierwszą bramkę dla Górali, zdobył w 33. minucie Kacper Gach uderzeniem z około dziesięciu metrów.

Tuż po przerwie prowadzenie podwyższył Rafał Figiel, który precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza gości. Napór Podbeskidzie nie ustępował, efektem czego była bramka na 3:0 z 58. minuty Dmytro Bashlaiego. Na domiar złego dla Wigier, od 72. minuty musieli grać w osłabieniu, po tym jak za czerwoną kartkę boisko opuścić musiał Mohamed Loua. Wynik spotkania w 89. minucie ustalił Michał Rzuchowski, strzelając gola na 4:0.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0 Wigry Suwałki
33. Gach, 48. Figiel, 58. Bashlai, 90. Rzuchowski

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Polacek – Jaroch, Osyra, Bashlai, Gach – Danielak (67′ Marzec) Rzuchowski, Figiel, Sopoćko (88′ Laskowski) Sierpina – Roginić (81′ Biliński)
Rezerwowi: Rafał Leszczyński, Komor, Bieroński, Rakowski, Mroczko, Hilbrycht, Laskowski, Marzec, Biliński

Wigry Suwałki: Kąkolewski – Król, Ozga, Dobrotka, Matuszewski – Wasilewski (46′ Sauczek) Loua, Huertas, Najem (56′ Wełniak) Bartczak – Oremo (56′ Żebrakowski)
Rezerwowi: Balawejder, Gierach, Nowak, Żebrakowski, Najemski, Sauczek, Gojko, Czułkowski, Wełniak

Dużo działo się również w Niepołomicach, gdzie miejscowa Puszcza mierzyła się z Chrobrym Głogów. Oba zespoły plasują się w dolnych rejonach tabeli, tak więc był to mecz o tak zwane “sześć punktów”.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych. W 14. i 18. minucie wyprowadzili dwa poważne ciosy, bowiem na listę strzelców wpisali się Michał Ilkow-Golab z rzutu karnego oraz Adrian Benedyczak. Tuż przed przerwą nieco wiary w serca kibiców Puszczy wlał jednak doświadczony Piotr Stawarczyk, który zdobył bramkę z rzutu karnego. Po przerwie gospodarze walczyli o doprowadzenie do wyrównania, jednak zamiast tego stracili bramkę na 1:3. Tym razem piłkę w siatce umieścił Damian Kowalczyk, pieczętując zwycięstwo Chrobrego Głogów.

Puszcza Niepołomice 1:3 Chrobry Głogów
40. Stawarczyk (kar.) – 14. Ilków-Gołąb (kar.), 18. Benedyczak, 90. Kowalczyk

Puszcza Niepołomice: Niemczycki – Bartków, Stawarczyk, Stępień, Mikołajczyk, Uwakwe, Klec, Żytek, Tomalski, Serafin, Radionov

Chrobry Głogów: Szromnik – Benedyczak, Drewniak, Ilków-Gołąb, Kozak, Lebedyński, Mandrysz, Michalec, Praznovsky, Stolc, Ziemann