Fortuna I Liga: Podział punktów w Głogowie. Podbeskidzie kończy rundę na drugim miejscu!

Aktualizacja: 7 lut 2023, 07:22
10 lis 2019, 15:01

Chrobry Głogów zremisował przed własną publicznością z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:1) w ramach ostatniego meczu 17. kolejki Fortuna I Ligi.

“Górale” będący faworytem dzisiejszego starcia przeważali nad swoim rywalem zarówno w pierwszej jak i drugiej odsłonie meczu. Nie pozwoliło im to jednak sięgnąć po trzy punkty, bowiem na nie najlepszym poziomie stała dziś skuteczność. Do przerwy mieliśmy zatem bezbramkowy remis.

Druga odsłona zgodnie z zapowiedzią rozpoczęła się znacznie lepiej dla gości. W 50. minucie za sprawą trafienia Łukasza Sierpiny z rzutu karnego, podopieczni Krzysztofa Brede wyszli na wyczekiwane prowadzenie. Radość nie trwała jednak długo, bowiem chwilę później do wyrównania doprowadził Michał Ilków-Gołąb, ustalając wynik spotkania na 1:1. Tym samym Podbeskidzie Bielsko-Biała zakończyło rundę jesienną na drugim miejscu z dorobkiem 31 punktów, tuż za Wartą Poznań, która zgromadziła o trzy oczka więcej. Chrobry po 17. kolejkach jest natomiast 15. (19 punktów)

Chrobry Głogów 1:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała
52. Ilków-Gołąb – 50. Sierpina (kar.)

Chrobry Głogów: Szromnik – Ilków-Gołąb, Michalec, Góra, Stolc, Ziemann, Drewniak, Pawlik (55. Mandrysz), Piotrowski (81. Kowalczyk), Benedyczak (17. Kubica), Lebedyński

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Polacek – Jaroch, Baszłaj, Osyra, Modelski, Sieracki, Figiel, Danielak, Rakowski (63. Urbink), Sierpina, Roginić