Fortuna I Liga: Podział punktów w Sosnowcu!

Aktualizacja: 12 kwi 2023, 14:39
8 wrz 2019, 16:18

Zagłębie Sosnowiec zremisowało przed własną publicznością z GKS-em Bełchatów (1:1) w ramach 8. kolejki Fortuna I Ligi. Bramki w tym meczu zdobyli Mateusz Marzec oraz Stanislav Bilenkyi.

Od początku meczu na murawie dominowali gospodarze. W 12. minucie po sporym zamieszaniu w polu karnym gości szansę na zdobycie bramki miał Piotr Polczak, jednak obronną ręką wyszła z tej sytuacji obrona GKS-u. Niedługo później gorąco było pod bramką Perdijicia, który dwukrotnie obronił swoją drużynę przed utratą gola. Najpierw próbował Marzec, a następnie bezskutecznie dobijać uderzenie kolegi starał się Biel. Do przerwy pomimo kilku dogodnych sytuacji utrzymywał się bezbramkowy remis.

Pierwszego gola kibice na stadionie Ludowym w Sosnowcu obejrzeli dopiero w 62. minucie. Po faulu w polu karnym na Bartosiaku sędzia Rasmus podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Mateusz Marzec. Gospodarze długo walczyli o doprowadzenie do wyrównania i udało im się to w 84. minucie za sprawą trafienia Stanislava Bylenkyia, który pokonał golkipera rywali strzałem z niedużej odległości. Ostatecznie drużyny podzieliły się punktami, z czego bardziej zadowoleni mogą być goście, bowiem to Zagłębie przez dłuższy czas przeważało w tym meczu.

Zagłębie Sosnowiec 1:1 GKS Bełchatów
84. Bilenkyi – 62. Marzec (kar.)

Zagłębie Sosnowiec: Perdijić – Ryndak, Polczak, Hołota, Słomka (80. Grzelak) – Nawotka, Sinior, Karbowy (57. Bilenkyi), Małecki (73. Mularczyk), Pawłowski – Piasecki

GKS Bełchatów: Lenarcik – Szymorek, Grolik, M. Grzelak, Magiera – Czajkowski, Małachowski, Marzec (83. Ryszka) , Biel, Wołkowicz (57.Bartosiak) – Stanek (69. Mas)