Fortuna I liga: Porażka Stomilu, podział punktów w Bytowie, cenna wygrana Puszczy Niepołomice

24 lis 2018, 17:54

Za nami kolejne trzy spotkani Fortuny I ligi. Dwudziesta kolejka nie była szczęśliwa dla zespołu Stomilu Olsztyn, który przegrał na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Podziałem punktów zakończyło się również spotkanie Bytovi Bytów z Garbarnią Kraków. Z kompletu punktów cieszyli się zawodnicy Puszczy Niepołomice, którzy pokonali 1:0 GKS 1962 Jastrzębie.

W Olsztynie wynik spotkania w 29.minucie otworzył Łukasz Sierpina, który wykorzystał błąd obrońców gospodarzy i pokonał Piotra Skibe. Ten sam zawodnik w 64.minucie ustalił wynik spotkania zdobywając bramkę z rzutu karnego.

Stomil Olsztyn – Podbeskidzie Bielsko – Biała 0:1 (0:2)
Sierpina 29, 64 (k)

W spotkaniu Puszczy Niepołomice z GKS-em 1962 Jastrzębie lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali 2:0 sąsiada z tabeli. Wynik spotkania w 60.minucie otorzył Stefanik, a druga bramkę dla gospodarzy zdobył Marcin Orłowski.
Puszcza Niepołomice – GKS 1962 Jastrzębie 2:0 (0:0)
Stefanik 60, Orłowski 90

Kolejną stratę punktów zanotowała Bytovia Bytów, która na własnym stadionie podzieliła się punktami z Garbarnią Kraków. Wynik spotkania w 36.minucie otworzył Kuzimski, a do wyrównania goście doprowadzili w 69.minucie za sprawą Jakuba Wróbla. W 82.minucie Jakub Wróbel nie wykorzystał rzutu karnego i ostatecznie Garbarnia wywiozła z Bytowa jeden punkt.

Bytovia Bytów – Garbarnia Kraków 1:1 (1:0)