Fortuna I liga: Porażka Wigier Suwałki, cenne zwycięstwo Stomilu Olsztyn

5 maj 2019, 21:00

Wigry Suwałki przegrały na własnym stadionie z Sandecją Nowy Sącz i mocno skomplikowały sobie walkę o utrzymanie w Fortunie I lidze.

Wigry wyszły na prowadzenie w 12.minucie za sprawą Roberta Bartczaka. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Maciej Małkowski. Dwie minuty przed zakończeniem spotkania ten sam zawodnik zapewnił Sandecji zwycięstwo po bramce z rzutu karnego.

Wigry Suwałki – Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:1)
Bartczak 12 – Małkowski 45, 88 (k)

Zamieszana w walkę o utrzymanie Chojniczanka Chojnice zremisowała 2:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a bramkę na wagę remisu gospodarze zdobyli w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Chojniczanka Chojnice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (0:0)

Paprzycki 66, Drozdowicz 90 – Płacheta 64, Sabala 72

Milowy krok w kierunku utrzymania poczynił Stomil Olsztyn, który w Niepołomicach pokonał Puszcze 2:1, a bramkę na wagę trzech punktów w 88.minucie zdobył Michał Góral, który na boisku pojawił się trzy minuty wcześniej. Dzięki zwycięstwu Duma Warmii ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

Puszcza Niepołomice – Stomil Olsztyn 1:2 (1:0)