Fortuna I Liga: Przełamanie Chrobrego Głogów. Stal Mielec umacnia się na prowadzeniu w tabeli!

Aktualizacja: 12 kwi 2023, 14:32
1 wrz 2019, 21:08

W niedzielnych meczach Fortuna I Ligi Miedź Legnica pokonała Wigry Suwałki, pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Chrobry Głogów, natomiast Stal Mielec wygrała po raz czwarty z rzędu, dzięki czemu została samodzielnym liderem ligi.

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Miedź Legnica mierzyła się z Wigrami Suwałki. Podopieczni Dominika Nowaka chcieli zrehabilitować się za niedawną porażkę za Stalą Mielec, ale czekało ich niełatwe zadanie, bowiem dzisiejszy rywal wygrał trzy ostatnie mecze ligowe. Mimo to spadkowicz z PKO Ekstraklasy uporał się z drużyną prowadzoną przez Adama Fedoruka, strzelając dwie bramki w drugiej odsłonie meczu. Najpierw w 65. minucie golkipera gości pokonał Jakub Łukowski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a następnie prowadzenie podwyższył Patryk Makuch uderzeniem głową. Dla Wigier gola w doliczonym czasie spotkania zdobył Cezary Sauczek.

Miedź Legnica 2:1 Wigry Suwałki
65. Łukowski, 76. Makuch – 90+2. Sauczek

Miedź Legnica: Załuska – Zieliński, Musa, Mijusković, Pikk, Purzycki, Danielewicz (84. Mislov), Marquitos (90. Koziara), Heredia (57. Łukowski), Ojamaa, Makuch

Wigry Suwałki: Kąkolewski – Matuszewski, Najemski (45. Bartczak), Sołdecki, Piekarski, Sosnowski (81. Sabiłło), Gierach, Ozga, Aftyka, Łapiński (46. Żebrakowski), Sauczek

O godzinie 17:00 na stadionie w Bełchatowie na murawę wybiegli gracze miejscowego GKS-u oraz ostatni w tabeli Chrobry Głogów. Po bezbramkowej pierwszej połowie, podobnie jak w starciu Miedzi z Wigrami, bramki padły w drugiej odsłonie starcia. Prowadzenie w 49. minucie zdobył zespół Ivana Djurdjevicia, dla którego trafił Robert Mandrysz. Chwilę później gospodarze po faulu w polu karnym Miłosza Kozaka otrzymali szansę na doprowadzenie do wyrównania z rzutu karnego. Do “jedenastki” podszedł Mateusz Marzec i pewnym strzałem pokonał Michała Szromnika. Decydujące trafienie należało jednak do gości, a mianowicie Niemca Marcela Ziemanna, który zapewnił tym samym Chrobremu pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

GKS Bełchatów 1:2 Chrobry Głogów
53. Marzec (kar.) – 49. Mandrysz, 75. Ziemann

PGE GKS Bełchatów: 1. Lenarcik – 3. Grolik, 6. Kocyła, 7. Bartosiak, 8. Czajkowski, 9. Wołkowicz, 13. Golański, 14. Biel, 15. Putin, 20. Marzec, 21. Magiera

Chrobry Głogów: 25. Szromnik, 3. Michalec, 6. Ratajczak, 7. Kozak, 11. Lebedyński, 15. Diduszko, 16. Mandrysz, 19. Ziemann, 31.Praznovsky, 32. Stolc, 99. Kowalczyk

W ostatnim spośród dzisiejszych spotkań Puszcza Niepołomice gościła na swoim stadionie lidera Fortuna I Ligi, Stal Mielec. Goście mający nadzieje na awans do PKO Ekstraklasy w tym sezonie na prowadzenie wyszli w 25. minucie. Gola dla drużyny Artura Skowronka zdobył Bartosz Nowak. Jak się okazało, było to jedyne trafienie w tym meczu. Tym samym Stal odniosła czwarte z rzędu, a piąte w całym sezonie zwycięstwo i umocniła się tym samym na pozycji lidera tabeli.

Puszcza Niepołomice 0:1 Stal Mielec
25. Bartosz Nowak

Puszcza Niepołomice: Niemczycki – Bartków (72. Widejko), Czarny, Stępień, Mikołajczyk, Nowak (67. Sitek), Stefanik, Żytek, Serafin, Bąk (82. Wowczenko), Embalo

Stal Mielec: Kiełpin – Stasik, Dobrotka, Żyro, Getinger, Bielak, Nowak, Prokić, Tomasiewicz, Mak, Paluchowski