Fortuna I Liga: Radomiak pokonał GKS Bełchatów!

Aktualizacja: 19 sty 2023, 11:45
1 gru 2019, 14:56

Radomiak Radom pokonał przed własną publicznością GKS Bełchatów (2:0) w ramach 20. kolejki Fortuna I Ligi. Tym samym przerwał passę czterech spotkań bez zwycięstwa.

Prowadzenie dla gospodarzy już w 5. minucie rywalizacji wywalczył Mateusz Michalski, uderzeniem w lewy dolny róg bramki. Było to jedyne trafienie w pierwszej odsłonie meczu. Po przerwie nadal to gospodarze byli stroną przeważającą. W 49. minucie rzut karny na bramkę zamienił Patryk Mikita, ustalając tym samym wynik spotkania na 2:0. W samej końcówce rywalizacji czerwoną kartkę za faul na przeciwniku zobaczył Emile Thiakane i GKS mecz kończył w osłabieniu.

Dla Radomiaka była to pierwsza ligowa wygrana od ponad miesiąca, która pozwoliła im zmniejszyć stratę do czołówki tabeli. Z kolei dla zespołu gości była to już dziesiąta porażka w obecnych rozgrywkach.

Radomiak Radom 2:0 GKS Bełchatów
5. Michalski, 49. Mikita (kar.)

Radomiak Radom: Haluch – Jakubik, Pietrzyk, Cichocki, Abramowicz, Mikita, Kaput, Rossi, Makowski, Michalski, Górski

GKS Bełchatów: Niźnik – Grolik, Kocyła, Kołodziejski, Czajkowski, Wołkowicz, Thiakane, Biel, Grzelak, Małachowski, Marzec