Fortuna I Liga: Radomiak pokonał Zagłębie i został nowym liderem!

Aktualizacja: 13 kwi 2023, 07:46
14 wrz 2019, 18:32

Radomiak Radom pokonał przed własną publicznością Zagłębie Sosnowiec 2:1. Zespół Dariusza Banasika objął tym samym prowadzenie w tabeli Fortuna I Ligi.

Prowadzenie dla gospodarzy wywalczył w 28. minucie meczu Mateusz Cichocki. 27-letni obrońca pokonał golkipera gości uderzeniem głową. Tuż po przerwie okazję do podwyższenia prowadzenie miał Mateusz Michalski, ale jego strzał zdołał obronić Perdijić. 28-letni ofensywny pomocnik skutecznością pod bramką spadkowicza z PKO Ekstraklasy wykazał się jednak w 63. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Abramowicza pokonał golkipera gości. W błyskawicznym tempie odpowiedzieć zdołał zespół Radosława Mroczkowskiego, za sprawą trafienia Tomasza Nawotki. Do samego końca przyjezdni walczyli o wywiezienie z Radomia przynajmniej jednego punktu, ale nie zdołali doprowadzić do wyrównania, przegrywając ostatecznie z Radomiakiem 1:2.

Radomiak Radom 2:1 Zagłębie Sosnowiec
28. Cichocki, 63. Michalski – 64. Nawotka

Radomiak Radom: Kochalski – Jakubik, Grudniewski, Cichocki, Abramowicz, Leandro (82′ Karwot), Kaput, Lewandowski (72′ Banasiak), Makowski, Michalski (76′ Mikita), Górski

Zagłębie Sosnowiec: Perdijić – Ryndak (79′ Szwed), Hołota, Polczak, Grzelak, Sinior (46′ Mularczyk), Nawotka, Radkowski, Pawłowski, Małecki (46′ Bilenkyi), Piasecki