Fortuna I liga: Remis w Jastrzębiu

28 paź 2018, 19:53

GKS Jastrzębie zremisowało przed własną publicznością z GKS-em Tychy 1:1. Prowadzenie dla gości wywalczył Omar Monterde, natomiast gola wyrównującego zanotował Daniel Szymura.

W pierwszej połowie spotkania lepsze wrażenie sprawiała ekipa gospodarzy. Szansę na objęcie prowadzenia w 27. minucie miał Kamil Jadach, jednak oddał strzał wprost w bramkarza GKS-u Tychy. Jastrzębianie nie potrafili udokumentować swojej przewagi na boisku, co zemściło się na nich tuż przed przerwą. Z lewej strony dośrodkował Abramowicz, piłka odbiła się od Gojnego a następnie od Omara Monterde i wpadła do siatki dając przyjezdnym prowadzenie.

Po zmianie stron do wyrównania doprowadziła drużyna gospodarzy. Strzelcem bramki na 1:1 został Daniel Szymura. W 72. minucie ten sam zawodnik mógł zapewnić swojej drużynie prowadzenie, jednak piłka po jego uderzeniu z dystansu nieznacznie minęła bramkę. Jeszcze bliżej zdobycia gola był Piotr Pacholski, ale futbolówkę po jego strzale z linii bramkowej wybili goście. Pomimo kilku dogodnych okazji Jastrzębia, wynik spotkania nie uległ zmianie.

GKS 1962 Jastrzębie 1:1 GKS Tychy

55. Szymura – 45+2. Monterde

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik – Kulawiak, Pacholski, Szymura, Gojny – Spychała, Tront – Ali, Jadach, Skórecki – Adamek

GKS Tychy: Jałocha – Grzybek, Biernat, Tanżyna, Abramowicz – Daniel, J. Piątek – Adamczyk, Bernhardt, Monterde – Grzeszczyk