Fortuna I Liga: Remis w Legnicy

Aktualizacja: 25 sty 2023, 11:08
15 wrz 2019, 14:53

Trwa Miedź Legnica zremisowało na własnym stadionie z Olimpią Grudziądz. W meczu dziewiątej kolejki padł wynik 2:2.

Jako pierwsi prowadzenie mogli objąć gospodarze, którzy już w 9. minucie zagrozili bramce Łukasza Sapeli. Dobrej wrzutki z prawej strony nie wykorzystał Patryk Makuch, którego uderzenie minimalnie minęło prawy słupek bramki.

Niecałe 180 sekund później gola dającego prowadzenie strzelili przyjezdni. Błąd Łukasza Załuski z wielką bezwzględnością wykorzystał Remigiusz Szywacz.

Kilka minut później Olimpia prowadziła już 2:0. Tym razem drogę do bramki znalazł Joao Criciuma, któremu podawał Konrad Handzlik.

Chcąc nie chcąc grająca u siebie Miedź musiała wziąć się do pracy. Gol kontaktowy mógł paść w 23. minucie, gdy po faulu Remigiusza Szywacza na Jakubie Łukowskim szansę na zaskoczenie Sapeli miał Krzysztof Danielewicz. Jego strzał nie mógł zmylić dobrze ustawionego golkipera.

Tuż przed przerwą gospodarze narzucili mocniejsze tempo. Najpierw dośrodkowanie Henrika Ojamyy w stronę niepilnowanego Damiana Ciechanowskiego przeciął Sapela, który nie miał nic do powiedzenia przy kontaktowej bramce Pawła Zielińskiego. Olimpia pewnie i by prowadziła gdyby nie koszmarny błąd Ariela Wawszczyka. Zamiast podania głową w stronę własnego bramkarza wyszło zagranie do Zielińskiego.

Tym samym wynik wciąż był otwarty, a uśpienie zawodników gości wykorzystali po przerwie gospodarze, którzy zdołali strzelić drugą bramkę. W 48. minucie niepotrzebnie faulował Joao Criciuma, w wyniku czego trafienie z rzutu wolnego zanotował Marquitos.

Dziesięć minut później Olimpia mogła już przegrywać. W słupek uderzył Makuch.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem, a Miedź wskakuje na 5. miejsce w tabeli. Piłkarze z Legnicy mają do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie. W podobnej sytuacji znajduje się Olimpia, która po wyjazdowym meczu dziewiątej kolejki zajmuje 16. lokatę.

15 września 2019, godz. 12:45 – Fortuna I Liga                                                      Miedź Legnica 2:2 Olimpia Grudziądz

Miedź Legnica: Załuska – Zieliński, Musa, Mijusković, Pikk, Marquitos, Danielewicz (Sabala), Purzycki, Łukowski (Kort), Makuch (Śliwa), Ojamaa

Trener: Dominik Nowak

Olimpia Grudządz: Sapela – Ciechanowski, Duriska, Wawszczyk, Szywacz, Kamiński, Kona (Bogusławski), Frelek, Handzlik (Monterde), Haydary (Maloku), Criciuma

Trener: Jacek Trzeciak